fbpx

Підприємиця Наталія Гайдай у Франківську планує розвивати табори для дітей з аутизмом

Економіка 11:15, 28.02, 2024

Нещодавно в п’яти офлайн-хабах U&WE Hub завершилася третя навчальна програма з підприємництва, в якій взяли участь майже 200 жінок. Наприкінці курсу близько 90 учасниць презентували свої ідеї – це і заклади дошкільної освіти, спортивні та реабілітаційні центри, архітектурні бюро, переробка сміття, медичні послуги, навіть курси з фортепіано.

Це не суто жіночі напрями, а соціально відповідальні бізнеси, як-от психологічні центри для підтримки постраждалих через наслідки війни або центри розвитку для дітей. В цілому було представлено близько 30 різних сфер, оцінювало бізнеси жінок експертне журі: потенційні інвестори, представники влади, бізнесу, центрів зайнятості тощо. 

В офлайн-хабі U&WE Hub в Івано-Франківську переможницею стала Наталія Гайдай, яка планує розвивати табори для дітей з аутизмом. Наталія – двічі внутрішньо переміщена особа, раніше жила в Криму й працювала з дітьми з аутизмом, тепер планує відновити власну справу на новому місці.

“Такої кількості творчих і натхненних жінок я давно не зустрічала. Після окупації й евакуації я довго була у пригніченому стані через невизначеність майбутнього, втрату майна і бізнесу на окупованій території. Це навчання надихнуло мене рухатись далі, витягнуло з прірви горювання. Дуже вдячна за такі можливості для переміщених жінок!” – зазначає Наталія Гайдай.

Серед бізнесів, представлених в офлайн-хабі U&WE Hub в Івано-Франківську: виробництво екопелет, виготовлення вощанок, школа масажу, дитячий центр раннього розвитку, маркетингова агенція, творчий простір, салон краси, крамниця одягу та аксесуарів та інше. Для переможнець пітчингу партнери – будівельна компанія Blago, школа нового інтелекту New Mind, Університет Короля Данила – запропонували різні креативні призи та сертифікати. В ході презентації учасниці знайшли нових партнерів і замовників для своїх послуг серед журі й присутніх. Так, компанія Blago запропонували партнерство для Юлії Постульги, яка займається створенням муралів.

U&WE Hub виник два роки тому, на меті було допомогти жінкам розпочати власну справу. Сьогодні U&WE Hub – це масштабний проєкт, який охоплює близько 6 тисяч жінок по всій Україні й представлений онлайн- і офлайн-компонентами в 5 регіонах України: Броварській, Гощанській, Івано-Франківській, Чернівецькій громадах і Запоріжжі. 

Безкоштовна програма з основ підприємництва розрахована на 3 тижні і містить всі необхідні інструменти для того, щоб перетворити ідею в покроковий бізнес-план. Після завершення навчання кожна з учасниць відзначає позитивні зміни у своєму бізнесі – від розширення до змін в управлінні. Жінки активно цікавляться грантами й подають заявки на фінансування, адже після навчання вони виходять не тільки з готовим бізнес-планом, а й зі знаннями щодо того, як залучати інвестиції та шукати бізнес-партнерів.

У 2023 році 56% ФОПів в Україні відкрили саме жінки. Це доволі очікувано, адже все більше жінок переймають бізнеси чоловіків, які пішли на фронт, або відкривають власну справу. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: