fbpx

Підприємиця з села Шепіт розвиває виробництво крафтового м'яса і форелі

Економіка 09:35, 28.07, 2023

Сімейний крафтовий бізнес родини Світлани Олексюк і Миколи Матійчука з далекого карпатського села Шепіт розширюється і розвивається за підтримки Програми USAID АГРО.

Світлана Олексюк з села Шепіт Косівського району – засновниця маленького сімейного крафтового виробництва «Eco fish meat». Бізнес почала ще в 2017 році, тоді разом з чоловіком розводили мальок форелі і вирощували її до товарної риби.

крафтова форель з села Шепіт

Світлана розповідає, щоб збільшити собівартість та продажі, вирішили переробляти форель та ікру, засолювати і вже в упакованому вигляді продавати. А щоб був більший асортимент – почали ще виготовляти м’ясні чипси джеркі та в’ялити м’ясо, розповідає КУРС з посиланням на Програму USAID з аграрного і сільського розвитку.

«В цій справі подобається все загалом. Ми робимо це з любов’ю, створюємо власні рецепти – виготовляємо все за власною рецептурою. Тішить те, що хто спробує нашу продукцію, повертається знову її придбати. Ми використовуємо тільки свіжу сировину, тільки натуральні спеції без жодних хімічних домішок», – говорить засновниця підприємства.

крафтове мясо з села Шепіт

Те, що в країні йде війна, відчувається навіть у найвіддаленіших куточках, у горах. Насамперед для невеликих виробників продуктів харчування критичною стала зміна пріоритетів та купівельної спроможності населення. Свою продукцію пані Світлана реалізовувала на ринку та в роздрібних точках, а отже, залежала від локального попиту.

«Війна внесла свої корективи, важко було з електроенергією, працювало все на генераторах, але ми не здавалися – залишилися в Україні і намагалися працювати і не здаватися в цей нелегкий для нас всіх час», – ділиться пані Світлана. Водночас підприємиця шукала шляхів подальшого розвитку своєї справи, взимку запустила продаж продукції через соціальні мережі. Адже в асортименті виробництва – поживні продукти тривалого зберігання, що є перевагою в сучасних умовах.

Програма USAID АГРО підтримує мікро, малі, середні підприємства (ММСП) у їхньому прагненні розвиватися, зокрема і щодо впровадження світових стандартів якості та безпеки харчових продуктів.

Щоб відповідати всім сучасним вимогам, підприємство пані Світлани пройшло аудит виробництва та отримало експертні консультації щодо перепланування виробничих приміщень, рекомендації щодо питань харчового законодавства та вимог розробки і впровадження системи харчової безпеки (НАССР).

«Від Програми USAID АГРО отримала нові знання, інформацію про стандарти якості продукції. За підсумками консультацій вирішили розширити виробництво, що також сприятиме створенню нових робочих місць, що є важливо для нашого маленького гірського села», – розповідає пані Світлана.

Наразі підприємство вже почало працювати над удосконаленням пакування та фасування продукції. Світлана впевненими кроками реалізує свою мрію: «Мрію про сімейне крафтове вирбництво, про яке будуть знати всі: як в Україні, так і за кордоном. Плануємо в літній період закуповувати в місцевих жителів чорницю, суницю, гриби для подальшого сушіння. Так місцеві мешканці будуть мати можливість отримати додатковий дохід, який так необхідний в нашому віддаленому селі. Оскільки переважно в нас люди отримують основний дохід зі збору чорниці та грибів, але, щоб продати, до найближчого ринку потрібно проїхати щонайменше 30 км поганої ґрунтової дороги. Моя порада для нас, незламних Українців, – не здаватися, залишатися на Батьківщині, розвивати тут свою справу. Ми сильні! Борімося й поборемо! Слава Україні!».

Від початку повномасштабного вторгнення 4,000 мікро, малих та середніх підприємств скористалися консультаціями, наданими за підтримки Програми USAID АГРО, щодо вдосконалення та розвитку роботи, зокрема маркетингу та збуту продукції, фінансування, технічних та юридичних консультацій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: