fbpx

Прикарпатець відсудив у заводу «Карпати» 214 000 грн за незаконне звільнення

Економіка 09:29, 29.03, 2021

Керівництво ВО «Карпати» незаконно звільнило працівника, який підписав контракт із ЗСУ. І тепер повинне виплатити чоловіку 214 006 грн за час вимушеного прогулу та поновити його на посаді.

Таке рішення виніс Апеляційний суд Івано-Франківської області.

Позивач з квітня 2018 року працював на заводі оператором верстатів з програмним керуванням. У серпні 2019 року він як солдат запасу отримав припис, згідно з яким йому пропонувалися відбути у розпорядження керівника військової частини для прийняття на військову службу за контрактом.

22 серпня працівник подав керівнику ДП ВО «Карпати» заяву, в якій просив увільнити його від виконання покладених обов’язків на час проходження військової служби за контрактом в особливий період із збереженням місця роботи, посади і середньої місячної заробітної плати.

Однак наказом від 22 серпня він був звільнений з посади у зв’язку із вступом на військову службу у ЗС України.

Чоловік просив суд скасувати указ про звільнення, поновити його на посаді та стягнути із заводу середній заробіток за час вимушеного прогулу.

За рішенням Івано-Франківського міського суду ВО «Карпати» повинні були поновити працівника та виплатити йому 229 829 грн.

Втім в апеляції заводу вдалося зменшити суму виплат до 214 006 грн.

Пізніше, пресслужба ВО “Карпати” оприлюднила позицію підприємства, щодо ситуації з даним працівником.

Вони зазначають, що у контракті працівника не вказано, що він був укладений під час дії особливого періоду.

“Значить, йдеться про звичайні трудові відносини. Окрім того, управління Держпраці в Волинській області, роз’яснювало, як у такій ситуації повинен діяти роботодавець (у нашому випадку ДП «ВО «Карпати»), а саме, розірвати трудовий договір на підставі ч.3 ст. 36 КЗпП України, у разі укладення контракту на визначений строк» – розповідає начальник юридичного відділу ВО «Карпати» Наталія Шкіра.

За її словами, з огляду на зазначене вище, підстав для збереження місця роботи, посади та середнього заробітку у ДП «ВО «Карпати» у випадку цього працівника не було.

«Проте Апеляційний суд взяв до уваги лист Голови Верховного Суду України, в якому зазначено що під «особливим періодом» слід розуміти період до того часу, поки не буде проведена демобілізація. Проте це роз’яснення не враховано та необумовлено жодним чином в трудовому законодавстві, наприклад, шляхом внесення змін до нього», – відзначає начальник юридичного відділу ВО «Карпати».

У цій ситуації, відзначає вона, саме норми законодавства та правозастосовча практика не відповідають одна одній, заручниками яких є як працівники, так і роботодавці. Отже хотілося би, щоб різні гілки влади, зокрема, законодавча та судова діяли синхронно, а їхні дії та роз’яснення не суперечили один одному і були приведені до єдиної позиції.

«Ми, як державне підприємство, повинні керуватись в своїй роботі чіткими «прозорими» нормами чинного законодавства, для того, щоб уникати можливих непорозумінь в своїй роботі, чого, на жаль, зараз немає», – зазначила керівник відділу персоналу Оксана Івасів.

У підприємстві відзначають, що завжди підтримують працівників, які проходять військову службу в армії. Так, минулого року завод виплатив таким працівникам 5,7 млн. гривень зарплати. Також минулого року підприємство сплатило 6,7 млн. гривень військового збору.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: