fbpx

Релокація бізнесу: ІТ-компанія AltexSoft переїхала з Харкова до Івано-Франківська

Економіка 19:47, 20.07, 2022
НА ФОТО: Харківські айтівці з AltexSoft знайшли притулок на Промприладі в Івано-Франківську. Скрін з відео

Майже 10 тисяч айтівців переїхали на Франківщину через війну. Це компанії і фахівці з Харкова, Києва, Чернігова, з півдня і сходу країни. Одна з таких історій – релокація харківської ІТ-компанії AltexSoft. Вона знайшла притулок в Івано-Франківську, в інноваційному центрі «Промприлад.Реновація».

«Минулого року я приїжджала сюди на три дні у відпустку, ми з друзями їхали у Карпати. Ми прийшли на «Промприлад», сиділи на літньому майданчику, і я подумала: яке класне місце, тут люди працюють, класно тут було б попрацювати. І майже через рік моє бажання здійснилося, але, звичайно, не в тому вигляді, як хотілося», – розповідає менеджерка компанії Богдана Голієнко.

Компанія AltexSoft займається розробкою та консалтингом у сфері travel-технологій. Компанія співпрацює з онлайновими туристичними агенціями та стартапами в галузі подорожей.

З перших днів війни роботу головного офісу у Харкові довелося призупинити.

«На жаль, біля офісу були вибухи, прилітали ракети, тому ми заборонили працювати з офісу в перший же день, ми вивезли звідти техніку, і зараз це пуста законсервована будівля», – пригадує Богдана Голієнко.

За її словами, до 24 лютого обговорювали можливу евакуацію через побоювання, що росія нападе на Україну.

«В Харкові вже були такі настрої, бо всі говорили про те, що щось буде відбуватися, і, звичайно, компанія не могла це ігнорувати. Ми говорили зі співробітниками, і, звичайно, менеджмент компанії розробляв план на декілька випадків. Було незрозуміло, що почнеться, як почнеться. У нас було декілька варіантів евакуації, було декілька варіантів розвитку подій. Але, на жаль, все пішло за найгіршим сценарієм», – каже Голієнко.

Працівників AltexSoft почали евакуювати. Багато виїжджали з Харкова із сім’ями та друзями. Компанія організовувала автобуси, щоб евакуювалися співробітники. Багато виїжджали з сім’ями та друзями.

«Ми не відмовляли нікому: якщо наш співробітник казав, що йому треба вивезти 10 людей, то ми вивозили співробітника і цих 10 людей», – розповідає Богдана Голієнко.

Франківськ, каже вона, був “точкою переправи”. Тут багато працівників зупинялося переночувати та перечекати комендантську годину. На ночівлю їх прийняли на «Промприладі». Для тих, хто їхав із маленькими дітьми, батьками похилого віку чи тваринами, менеджери AltexSoft шукали житло – винаймали готелі чи квартири.

Протягом березня-квітня в Івано-Франківськ переїхало 65 працівників компанії AltexSoft із сім’ями.

«Хтось вирішив їхати далі або за кордон, або у наш львівський офіс, хтось вирішував залишатися тут, і через два-три тижні ми зрозуміли, що нам потрібен офіс для співробітників, які планують тут залишатися», – пояснює Голієнко.

Офіс винайняли у центрі «Промприлад.Реновація». Зараз тут працює до 40 працівників. За словами Богдани Голієнко, епідемія коронавірусу навчила компанію працювати дистанційно, люди працюють незалежно від того, де вони перебувають. Також компанія відновила набір нових працівників.

«Ми на перші три тижні зупинили пошук нових кандидатів, але потім відновили і зараз шукаємо нових співробітників. Продовжуємо наймати людей як з України, так і з Європи. Так там потрошку розширюємо свій ринок».

Компанія AltexSoft має офіси у Кременчуку, Львові та Тбілісі. Якщо працівники захочуть зостатися в Івано-Франківську, компанія готова залишити офіс і тут.

«Мені місто дуже подобається, воно відрізняється від Харкова, тут немає такого ритму – не шаленого, але швидкого. Шалений ритм, наприклад, у Києві, швидкий ритм у Харкові. Та це не про Франківськ. Тут все так спокійно – ніхто ніколи не спішить. Мені здається, тут витриманий work-life balance, коли у людей і робота є, і своє життя, і вчасний відпочинок», – каже Богдана Голієнко.

Харківська область до війни була лідером в Україні за кількістю ІТ-компаній — там їх працювало понад 500. Через війну з Харкова виїхали приблизно 90% айтівців. В Івано-Франківськ переїхали 6% ІТ-спеціалістів з тих, хто переїхав у межах України.

Дивіться також: Релокація бізнесу: харківський «Енергооблік» переніс виробництво на Прикарпаття:

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проекту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: