fbpx

Що таке банк-еквайєр?

Економіка 12:53, 02.03, 2020

Власники пластикових карток часто чують про банки-емітенти і банки-еквайєри. Багато хто вважає це однією і тією ж фінансовою організацією, але в дійсності вони перебувають на двох різних кінцях в одному фінансовому ланцюжку. Емісійні органи випускають і обслуговують картки, а банк-еквайєр – це посередник, без якого неможливе проведення будь-яких операцій за пластиковими картками. Безготівковий спосіб оплати є на 100% автоматизованим і здійснюється без людини.

Далі пропонуємо розглянути, що таке еквайринг, який стосунок до цьоого процесу має банк-еквайєр.

Що таке еквайринг

Процедура еквайрингу бізнесу передбачає прийом переказів з банківських карт для оплати товарів при їх покупці. Для цього в магазинах використовуються термінали. В цьому випадку виконується ціла система грошових операцій, в т. ч. розрахунки і платежі. Якщо говорити про технічні моменти, то автоматизовані розрахунки за картками покупців здійснюються в процесингових центрах, які перебувають під контролем банку і підключені до мереж Visa або MasterCard.

Для покупців еквайринг полягає у вставлянні картки в термінал (або прикладанні до нього – у випадку з технологіями PayPass / PayWave) і введенні ПІН-коду для оплати товарів. За лічені мілісекунди спеціальне обладнання обробляє і передає дані, перевіряє кількість наявних грошей, отримує від емітента відомості про можливості проведення транзакції. Всі розрахунки і узгодження якраз проходять за участю банку-еквайра.

Функції і завдання еквайєрів

Банки-еквайєри є кредитними організаціями, які відповідають за організацію еквайрингу. Для цього всі торгові точки забезпечуються спеціальними терміналами, які підключаються до єдиної мережі. До функцій банків-еквайєрів можна віднести:

  • авторизація банківських карт, перевірка їх дійсності, терміну дії та ін.;
  • робота з операційними запитами за пластиковими картками;
  • гарантія перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки магазинів;
  • обробка електронних документів, що підтверджують здійснення операцій;
  • формування стоп-листа з переліком карт, щодо яких припинені будь-які операції (через блокування, нестачу коштів).

Співробітники еквайєрів займаються навчанням працівників магазинів обслуговувати власників пластикових карток, а також надають всіляку підтримку у вирішенні робочих питань.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: