fbpx

Що таке портфель у криптовалюті: огляд

Економіка 10:55, 03.03, 2023

Коли новачки приходять на криптобіржу, їм здається, що декількох різних монет вистачить для прибутку. Насправді ж створений навмання портфель не надасть жодної користі. Тут треба враховувати, яка криптовалюта буде в пригоді, який курс біткоїна і від чого він залежить. До того ж купувати лише біткоїн — теж не краща стратегія.

Що таке портфель у криптовалюті: огляд 1

Криптопортфель і його особливості

Портфель на криптобіржі — це сукупність криптовалют, які вам належать. Тут є безліч різних активів: альткоїни, криптофінансові продукти тощо. Криптопортфель загалом можна порівняти з класичним портфелем інвестора, проте тут всі активи належать до одного класу.

Криптопортфель можна відстежувати за допомогою електронної таблиці вручну або через інструменти та ПЗ. Також буде корисним трекер портфоліо, де ви відстежуєте активи й досягнення. Краще складати криптопортфель не нахрапом, а поступово — разом з тим, як формуються ваші знання про біржу.

Які бувають криптовалюти для портфеля?

Найпоширеніша криптовалюта — це біткоїн. Вона ж є найбільшою за ринковою капіталізацією. Проте прибутковий портфель має містити не один вид монет. Зверніть увагу на різні варіанти:

  1. Платіжні монети — найпоширенішими з них є той самий біткоїн, а також Litecoin (LTC) і Ripple (XRP), вони ж належать до першого покоління криптовалют і насамперед вигадувались як системи переказу коштів.
  2. Стейблкоїн або фіатні валюти — їх пов’язують із дорогоцінними матеріалами, тож шаленого прибутку з ними не буде, а стабільність можна забезпечити їхнім коштом.
  3. Security-токени — еквівалентні цінним паперам, можуть мати вигляд акціонерного капіталу, облігацій тощо.
  4. Utility-токени — це ключ до розблокування послуги чи дії, наприклад, можна використовувати BNB і ETH для сплати комісій на DApps. 

Також можете додати токен-керування. За допомогою нього ви можете отримати право голосу в проєктах, а пізніше — долю від прибутку. Цінність такого фінансового продукту збільшується разом з успіхом проєкту. В цьому він схожий на utility-токен.

4 правила, як скласти збалансований портфель

Кожен трейдер складає свій криптопортфель відповідно до власних уподобань і досвіду. Проте є декілька правил, що дозволять вам на Binance не втратити вигоду:

  1. Всі інвестиції розділити за рівнем ризику на три категорії — від високого до низького, надавши кожному ваги. Мати в портфелі багато високоризикованих активів — це лотерея, що не завжди призводить до великого прибутку.
  2. Ліквідність криптопортфеля можна утворити, якщо ви купите стейблкоїни. За допомогою їх ви можете відкрити платформи DeFi, де просто фіксувати прибуток.
  3. Мисліть стратегічно й розподіляйте інвестиції згідно з аналітичними даними. Якщо ви від однієї монети отримали великий прибуток, не спішіть у неї вкладати знову, щоб не втратити більше.
  4. Змінюйте баланс криптопортфеля згідно з необхідністю. Ринок дуже гнучкий, тож ви маєте йому відповідати.

Ви маєте проводити власні дослідження. Інвестиції ваші, тож і покладатися на чужі рекомендації повністю теж не варто. Збалансований портфель допоможе вам не втрачати занадто багато, якщо якась валюта почне обвалюватися.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: