fbpx

Що таке криптовалюта: все, що потрібно знати про цифрові активи

Економіка 12:26, 30.04, 2025

На BTC та ETH курс викликає інтерес не тільки у трейдерів та інвесторів, а й у тих, хто просто цікавиться криптосвітом. Цифрові монети сьогодні відкривають нові можливості для кожного. Перспективи розвитку криптовалют пов’язані із прогресом інтернет-технологій. Щоб краще розумітися на цій індустрії, рекомендується почати з азів і ознайомитися з базовими поняттями.

Що таке криптовалюта простими словами?

Сам термін криптовалюта вперше з’явився в 2011 році, коли вийшла публікація в журналі Forbes. З того часу така назва міцно закріпилася і застосовується до коінів (монет), які не мають фізичної форми. Такий формат грошей існує лише у цифровому просторі.

Головне, що потрібно знати про криптовалюту – вона з’являється без участі реальних грошей. Якщо ви хочете володіти такими монетами, вам необхідно підключитися до сервісу їх створення, стати учасниками єдиної мережі майнінгу та чекати на свій перший заробіток. У цьому полягає основна відмінність цифрових активів від реальних грошей – останні емітуються центральним банком.

Блокчейн у криптовалютах: що це таке?

Більшість цифрових валют побудовано на базі блокчейн-технології. Її використовують через те, що вона відкриває нові можливості перед різними секторами економіки, включаючи фінанси, логістику та охорону здоров’я. Під блокчейном розуміють розподілену базу даних, у якій інформація зберігається у виді ланцюжка блоків. Кожен блок містить записи транзакцій та унікальний код (хеш), який допомагає пов’язати його з попереднім блоком. У такий спосіб формується ланцюжок.

Суть криптовалюти зводиться до того, що за рахунок блокчейну вдається створити захищену історію всіх операцій, яку неможливо змінити. Кожен користувач може перевірити дані, але не коригувати їх. Ripple крипта, як і інші монети, завдяки блокчейну має такі переваги:

  • Децентралізація. Цифрові активи не підлягають контролю зі сторони будь-яких організацій. Інформація міститься на багатьох вузлах по всьому світу, що робить їх практично нечутливими до збоїв та атак.
  • Безпека. Для захисту даних використовується криптографія. Вивчаючи криптовалюти, що це і як працює, важливо розуміти, що для зміни інформації в одному блоці потрібно коригувати всі блоки. Це неможливо реалізувати без згоди більшості учасників мережі.
  • Прозорість. Кожен охочий може перевірити транзакції з криптою в блокчейні, щоб переконатися у їхній коректності.
  • Незмінність. Після того як блок потрапляє в ланцюжок, його не можна змінити або видалити. Це гарантує надійність та цілісність інформації про транзакції.

Це лише базові переваги криптовалюти, які вона отримує за рахунок використання технології блокчейну.

Як отримати криптовалюту?

Після реєстрації в системі можна розраховувати на отримання крипти. Для цього слід створити криптогаманець, верифікувати особистий кабінет, зберегти облікові дані у безпечному місці. Поповнити гаманець можна одразу після реєстрації. Криптовалюта – це цифрові монети, які можна отримувати такими способами (на прикладі Біткоіна):

  • Майнінг на своєму комп’ютері. Потрібна потужна відеокарта або ферма для обчислень за заданим алгоритмом.
  • Підключення до хмарних сервісів з майнінгу. При такому варіанті ви сплачуєте абонентську плату, щоб мати доступ до потужних віддалених серверів для майнінгу.
  • Покупка за поточною ціною. Історія криптовалюти Bitcoin вказує на постійне зростання курсу монети. Щоб купити актив, можна використовувати онлайн-обмінники, криптобіржі, P2P-платформи та інші доступні способи.

Що вище цінність криптовалюти, то активніше поводяться користувачі стосовно неї. Відповідно, отримати ті ж самі Біткоїни можна як оплату за виконання роботи або в подарунок від іншого учасника системи.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: