Власники ресторанів, яким небайдужа доля свого закладу, завжди намагаються автоматизувати його роботу. Це потрібно перш за все для того, щоб поліпшити сервіс, оперативно аналізувати статистику, швидко впроваджувати нове меню.
Ідеально, якщо автоматизація ресторану впроваджується ще до його відкриття. Таким чином можна суттєво знизити виробничі витрати та виявити слабкі місця ще на початкових етапах роботи закладу. З допомогою автоматизації власник має можливість контролювати усі виробничі та невиробничі ланки: зал, кухню, бар, склад, каси, бухгалтерію.
Система автоматизації ресторану: що це таке?
Більше інформації тут: система автоматизації ресторану — це спеціальне програмне забезпечення (ПЗ), що охоплює загальний фінансовий, податковий та складський облік закладу з метою комплексного вирішення налаштування його ефективної роботи. Встановлюється таке ПЗ на ноутбуки, моноблоки, планшети. Система також охоплює додаткове під’єднуване обладнання: сканери штрих-кодів, принтери чеків, каси, банківські термінали та все інше обладнання, яке встановлюється згідно з вимогами нових РРО.
Для яких процесів необхідна автоматизація?
Автоматизація ресторану значно полегшує його керівникам та власникам ведення усіх видів обліку, а персоналу — його роботу.
Зал. Офіціант приймає замовлення від гостя та вносить його в термінал. Цей процес відбувається не відходячи від столика, що повністю нівелює можливість помилок.
Кухня. З терміналу замовлення потрапляє на кухню у вигляді роздрукованого чека або тексту на екрані.
Бар. Тут все відбувається аналогічно до ситуації з кухнею. Приємний бонус — кожна розкоркована пляшка алкоголю фіксується у системі. Таким чином бармен не має можливості продавати “свої” алкогольні напої.
Склад. Усі продукти, доставлені на склад, одразу вносяться до системи обліку, а потім (при приготуванні замовлення) списуються за технологічними картами.
Каса. При готовності замовлення видруковується перелік замовлених позицій (рахунок), який офіціант надає гостям, коли ті бажають розрахуватись. Відвідувачам надається вибір способу оплати. Дані про здійснену транзакцію одразу передаються до ОФД та податкової.
Бухгалтерія. Бухгалтерію ресторану можна вести як у самій системі автоматизації (у вигляді графіків та звітів), так і в програмі 1:С, імпортуючи туди всі необхідні дані.
Менеджмент. В системі автоматизації передбачено ведення обліку робочого часу, кількості виписаних чеків кожним офіціантом, їх суму тощо. Також можливий моніторинг завантаженості залу, популярних позицій меню та ін.
Необхідне обладнання для автоматизації ресторанного бізнесу
Якщо ресторан працюватиме з хмарними системами автоматизації (вибрати систему Poster POS), то надто дороге обладнання тут буде не потрібне. Для повноцінної роботи буде достатньо ноутбука або планшета та принтера.
Щодо застарілих та значно дорожчих POS-систем, то тут необхідне придбання спеціального обладнання для кожного терміналу:
- моноблок або системний блок;
- окремі монітори, обладнані програмованою клавіатурою або тачскрином;
- сервер (для кожного окремого закладу).
Якщо свого обладнання ще немає, то найкращим рішенням буде купити готовий та налаштований комплект (фіскальний або нефіскальний).
Реклама