fbpx

У Бурштинській ТЕС пояснили кризу і вимагають зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Економіка 15:26, 22.11, 2019
НА ФОТО: Бурштинська ТЕС

Бурштинська ТЕС повідомила про введення з 22 листопада вимушеного простою станції як єдиної можливості для запобігання повному припиненню діяльності ТЕС.

Про це йдеться у листі в. о. директора підприємства Олега Івахіва до міської голови Бурштина Роксолани Джури, який опублікувала пресслужба міської ради.

Івахів пояснює простій станції тим, що 18 вересня 2019 року за підтримки комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунального господарства, який очолює Андрій Герус, прийнято закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», який дозволив російським компаніям продавати електричну енергію споживачам України.

«Саме ці законодавчі зміни відкрили безперешкодний та необмежений доступ російській електроенергії на національний ринок України та призвели до заміщення на ринку національної теплової генерації імпортом.

Зростання частки імпорту призвело до зміни режимів роботи енергоблоків ТЕС з боку НЕК «Укренерго», за командами диспетчерів відбулося розвантаження ТЕС, що суттєво зменшило обсяги реалізованої електричної енергії ТЕС.

Це все провокує зниження попиту на електроенергію ТЕС, що сукупно зі збільшенням на ринку частки дешевої електроенергії виробництва вітчизняних АЕС призводить до критичного зниження рівня цін для ТЕС. Так, ціна на ринку електроенергії на добу наперед, яка є індикатором для решти сегментів ринку, в окремі дні поточного місяця знижувалась до рівня 91 коп /кВт-г, що за ринкових цін на вугілля робить виробництво електричної енергії на ТЕС збитковим», – йдеться у листі.

Івахів зазначає, що така ситуація не тільки призводить до спотворення конкуренції на ринку електричної енергії, а й несе безпосередні ризики припинення діяльності ТЕС, ставлячи під загрозу енергетичну безпеку країни.

«Продовжуючи купувати імпортовану електроенергію за демпінгованими цінами, українці оплачують у повному обсязі всі видатки російських виробників та посередників», – вважає він.

Олег Івахів також зазначає, що до цього часу не запроваджений ринок допоміжних послуг, що не дозволяє ТЕС використовувати власні конкурентні переваги маневрових потужностей для балансування ринку у пікові години.

Відкритим питанням залишається сформована за часів старої моделі ринку та не погашена мільярдна заборгованість ДП «Енергоринок» за відпущену ТЕС електричну енергію.

Вивести з простою ТЕС, на думку її керівника, може:

– зупинення імпорту електроенергії з Російської Федерації та Республіки Білорусь;

– запровадження ринку допоміжних послуг;

– вирішення питання щодо погашення заборгованості ДП «Енергоринок».

Івахів просить врахувати скорочення обсягів надходжень до місцевого бюджету через вимушений простій ТЕС при плануванні соціально-економічного розвитку регіону.

Як писав КУРС, про кризу на Бурштинській ТЕС, яка загрожує серйозними наслідками Бурштину, у відеозверненні до мешканців розповіла міська голова Роксолана Джура.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: