fbpx

У Долині через борги відключили дві насосні станції – без води будинки в центрі і село Мала Тур’я

Економіка 19:41, 13.07, 2021

Через борги за електроенергію комунального підприємства “Водоканал” у місті Долина припинили роботу дві насосні станції. Частина міста та село в складі Долинської громади опинилися без води.

Станом на 1 липня 2021 року заборгованість долинського КП «Водоканал» за електроенергію становить 2 млн 487 тис. грн.

Відтак на цей час припинено електропостачання трьох об’єктів:

– приміщення адмінуправління (з 17.05.2021 р.);

– підвищувальної насосної станції по вул. Проспект Незалежності, 17 (з 09.07.2021 р.), що спричинило перебої водопостачання верхніх поверхів будинків №13, 15, 17 з 17:00 до 02:00 год. та з 05:00 до 12:00 год.;

– підвищувальної насосної станції по вул. Полуванки, 86 Б (з 13.07.2021 р.), що спричинило відсутність водопостачання в селі Мала Тур’я.

Така ситуація викликала хвилю обурення в мережі.

“SOS! Мала Тур’я (Гуркало) без води через борги водоканалу! В найближчі дні нічого не обіцяють! Може, влада пояснить, які заходи вона робить, щоб вирішити проблему?” – пише в долинській групі Наталя Жгута.

Раніше, 4 червня, «Водоканал»» Долинської міської ради повідомляв про намір здійснити зміну чинних тарифів у 2021 році на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Пропонований тариф такий: для всіх споживачів з урахуванням ПДВ

  • централізоване водопостачання – 28,26 грн за 1 куб. м (з ПДВ);
  • централізоване водовідведення – 31,62 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Чинні тарифи на 1 червня 2021 р.

Населення:

  • централізоване водопостачання – 13,90 грн./м3 з ПДВ;
  • централізоване водовідведення – 5,80 грн/м3 з ПДВ.

Для бюджетних установ та інших споживачів:

  • централізоване водопостачання – 22.00 грн/м3 з ПДВ;
  • централізоване водовідведення – 50.00 грн/м3 з ПДВ.

У водоканалі долинянам пояснили, що чинні тарифи були затверджені у 2018 році і на цей час фактичне відшкодування вартості послуг централізованого водопостачання для населення становить 57,6%, водовідведення – 27,3%.

Необхідність перегляду та встановлення вищих тарифів пояснили також зростанням вартості електроенергії на 12%, зростанням витрат на оплату праці – збільшилася мінімальна заробітна плата, пропорційно до росту рівня заробітної плати збільшились також відрахування на соціальні заходи, зросли ціни на реактиви, реагенти, паливно-мастильні матеріали, запчастини, спецодяг, матеріали та інші матеріальні ресурси, а база до розрахунків даних інших витрат в чинному тарифі на централізоване водопостачання – фактичні дані 2009 року.

Матеріали з розрахунками тарифів були надані на розгляд Долинській міській раді. До 18 липня приймаються пропозиції та зауваження щодо цього питання від фізичних, юридичних осіб, їх об’єднань.

На громадських слуханнях споживачів долинського КП «Водоканал» про намір зміни тарифів на послуги для всіх споживачів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення і встановлення його на рівні 60 грн долиняни висловили обурення міському голові Івану Диріву.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: