fbpx

У Франківську встановлять перші в Україні електрозаправки на сонячних панелях

Економіка 11:33, 18.12, 2020

Автономні електрозаправки буде встановлено за ґрантові кошти Європейського Союзу.

Про це сьогодні під час пресконференції з нагоди завершення проєкту «Транскордонна зелена транспортна мережа» повідомив начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк.

Нові електрозаправки будуть встановлені в рамках проєкту «Партнерство заради кліматичних змін». Обсяг фінансування – 167 тисяч євро.

Проєкт стартував у листопаді 2020 року, і планується, що вже у наступному році заправки запрацюють. За словами Попадюка, це перші в Україні заправки на сонячних панелях.

Також Ігор Попадюк зазначив, що сьогодні в Івано-Франківську підбивають підсумки проєкту «Транскордонна зелена транспортна мережа». В рамках проєкту на автошляхах, які з’єднують Україну, Румунію, Словаччину та Угорщину, встновлено 19 електрозаправок, 8 з них на території Закарпатської та Івано-Франківської областей.

У Франківську встановлять перші в Україні електрозаправки на сонячних панелях 1

Зокрема, в Івано-Франківську встановлено 3 електрозаправки: поблизу кінотеатру «Люм’єр», заводу ВО «Карпати» та Промприлад.Реновація.

«Дуже важливо, що ми завершили цей проєкт. Ми отримали новий досвід, ми отримали мережу електрозаправок. Це дало поштовх до подальшої співпраці, і ми отримали  новий проєкт, завдяки якому отримаємо електрозаправку на сонячних панелях», – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Сьогодні в Івано-Франківську працює близько 20 електрозаправок.

«Дуже приємно, що велика кількість бізнесу долучається до розвитку мобільності. Ми бачимо, як у нас встановлюють електрозаправки. Дякую вам, що ви зараз реалізуєте такі, поки що не бізнесові ще, проєкти», – сказав Марцінків.

Заступник міського голови з питань інвестицій та туризму Петро Шкутяк відзначив, що електрозаправками з кожним місяцем користуються все більше водіїв. Про це свідчать і дані підрядників, які займаються встановленням заправок.

Сьогодні 5 найактивніших користувачів встановлених за кошти ЄС електрозаправок нагородили пам’ятними подарунками. 

У Франківську встановлять перші в Україні електрозаправки на сонячних панелях 2

Поки що заряджати автомобілі на трьох франківських електрозаправках можна безкоштовно. Коли закінчиться ґрантове фінансування на користування заправними станціями, буде встановлено мінімальний тариф.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: