fbpx

У Стриганецькому кар'єрі українсько-ізраїльська фірма хоче запустити новий виробничий комплекс

Економіка 19:14, 05.01, 2020

ТОВ «Стриганецький кар’єр» планує розпочати нове будівництво комплексу з випалювання будівельного вапна в селі Довгому Тисменицького району.

Планована діяльність передбачає будівництво комплексу потужністю 800 т/добу. Режим роботи планується двозмінний з дванадцятигодинною робочою зміною при 315 робочих днях у році. Річна потужність – 264,0 тис. т/рік.

Ділянка будівництва розташована на північному сході села Стриганці по правій стороні автодороги Стриганці – Довге. Площа ділянок під будівництво – 3,9814 га.

Найближча житлова забудова розташована на відстані 558 м від виробничих джерел викидів, тобто нормативна санітарно-захисна зона витримана.

«Потенціальний вплив планованої діяльності на повітряне середовище передбачає здійснення викидів забруднюючих речовин при роботі технологічного обладнання. В атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих часток, недиференційованих за складом, азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідриду сірчистого, бенз(а)пірену, вуглеводнів граничних С12-С19. Для зменшення обсягу викидів пилу при експлуатації об’єкта здійснюється очищення викидів за допомогою циклонів та використання системи пилоподавлення на всіх етапах подрібнення сировини», – йдеться у повідомленні підприємства.

Зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності необхідно надсилати до Управління екології та природних ресурсів: 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 23 A, тел./факс 52-61-50; e-mail: main@eco.if.gov.ua. Контактна особа: Пліхтяк Андрій Дмитрович.

Плани ТОВ «Стриганецький кар’єр» викликали занепокоєння у жителів Стриганців. Наприкінці 2019 року ініціативна група зустрілася з головою Тисменицької РДА Ростиславом Нестераком.

Посадовець запевнив людей, що думка громади буде пріоритетною в реалізації цього проєкту, пише Галичина

За даними ЄДРПОУ, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Стриганецький кар’єр» є киянин Бачмага Марко Львович та ізраїльтянин Ілля Марчевський. Він відомий тим, що його фірма брала участь у проєкті вивезення гексахлорбензолу з Калуша у часи правління Віктора Януковича. Фірма Марчевського ТОВ «Сі Буд Сістем» працювала субпідрядником у ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД». За даними ЗМІ, замість небезпечних відходів ГХБ фірма вивозила звичайну землю, вартість робіт становила 4 тисячі доларів за тонну. Полігон під Калушем так і не було очищено.

Директор ТОВ “Стриганецький кар’єр” Єгор Чикшеєв каже, що планується будівництво однієї печі із випалу вапна на території села Довге, а на території Стриганців будуть склади з готовою продукцією.

“Безпосереднє будівництво буде відбуватися на приватній ділянці ТОВ “Стриганецький кар’єр”. А як буде працювати піч? Береться камінь – вапняк, який ми добуваємо, і кидаємо його в газ, після цього відбувається випаровування вологи, камінь сушиться, і в атмосферне повітря виходить тільки волога”, – пояснює директор кар’єру.

Будувати печі, за його словами, буде італійська фірма, яка контролюватиме повністю всю технологію виробництва, пише ГК.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: