Госпсуд Дніпропетровської області 18 січня 2021 року розпочав процедуру банкрутства дочірнього підприємства “Рітейл Центр”, яке володіє мережею “Фуршет”.
Про це повідомляє Retailers.ua.
Зазначається, що компанії-постачальники “Фуршету” 20 січня отримали лист, підписаний директором “Рітейл Центр” В’ячеславом Купченком, про те, що суд почав процедуру банкрутства компанії, в зв’язку з чим вводиться мораторій на виплати кредиторам і призначений розпорядник майна.
“Всі вимоги кредиторів повинні бути пред’явлені до 16 лютого 2021 року”, – повідомляє видання, яке має у своєму розпорядженні копію листа.
“Процедура банкрутства ДП “Рітейл Центр” розпочата за позовом від фінансової компанії “Фінворк”. У 2019 компанія “Моден Трейд” надала “Рітейл Центр” безпроцентну фінансову допомогу в розмірі 7,945 млн грн. Боржник повинен був повернути цю суму до 20 лютого 2020 року, але не зробив цього. Компанія “Фінворк” викупила цей борг у “Моден Трейд”.
У кінці 2020 року “Рітейл Центр” заплатив “Фінворк” 100 тисяч гривень і заявив, що виплатити решту суми – 7,845 млн грн – не може. “Фінворк” звернувся до суду, який прийняв рішення про початок процедури банкрутства “Рітейл Центр”, – йдеться у повідомленні.
Retailers.ua зазначає, що у компанії “Рітейл Центр” не прокоментували ситуацію до виходу матеріалу, а телефони, вказані на сайті “Фуршету”, не відповідають.
“Фінворк” – не єдина компанія, якій заборгував “Фуршет”. В єдиному реєстрі судових рішень містяться десятки позовів від постачальників мережі.
Так, “Глобал Спірітс Європа” заявив про борг перед ним в 10,9 млн грн, “Немиринецький харчовий комбінат”- 6,87 млн грн, “Житомирський м’ясокомбінат” – 6,2 млн грн, “Катеринославхліб” – 5,5 млн грн, “Лакталіс Україна” – 2,5 млн грн, “Мейнпак” – 2,2 млн грн, “Маревен Фуд Європа” – 2,1 млн грн, “Хмельницький обласний пивзавод” – 1,5 млн грн та багато інших”, – пише видання.
Повідомляється, що “Фуршет” – один із найстаріших продуктових рітейлерів України, перший супермаркет відкрили у 1998 році в Києві. До 2004 року “Фуршет” був найпопулярнішим супермаркетом в столиці.
Загальна сума заборгованості по кредитах “Фуршет” на початок 2014 року становила близько 160 млн доларів. На кінець 2017 року засновник мережі Ігор Баленко домовився про реструктуризацію, борг компанії скоротився в три рази, до 39 млн доларів.
На піку в 2011 році “Фуршет” налічував 108 магазинів. Станом на січень 2021 року їх залишилося 39. Один із них – у Івано-Франківську.