fbpx

У Яремчі примусово продали землю Бахматюка, щоб погасити борги перед Нацбанком

Економіка 10:04, 08.12, 2023

Гроші від продажу земельної ділянки площею 2,0549 га в Яремчі спрямовані на часткове погашення кредитної заборгованості банку “Фінансова ініціатива” перед Національним банком.

Завершено примусову реалізацію частини майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в м. Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами ПАТ КБ “Фінансова ініціатива”, інформує пресслужба Нацбанку.

Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України 23 листопада 2023 року уклав договір купівлі-продажу за результатами аукціону з переможцем торгів ТОВ “Самарський плес”. Ціна продажу становила 40 305 360 грн, що вдвічі більше за стартову.

“Звернення стягнення на земельну ділянку в Яремче затягнулося майже на п’ять років через численні зловживання Станіславської торгової компанії для зупинення руху судових справ та торгів, а також спроб позбутися своїх зобов’язань втечею в банкрутство. Але всі ці спроби виявилися марними. Примусова реалізація земельної ділянки відбулася. Отримані від продажу земельної ділянки кошти спрямовані на часткове погашення кредитної заборгованості банку “Фінансова ініціатива” перед Національним банком”, – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Зазначається, ТОВ “Станіславська торгова компанія” є одним із майнових поручителів за стабілізаційними кредитами ПАТ КБ “Фінансова ініціатива” перед Національним банком. ТОВ “Станіславська торгова компанія” у 2009 році уклало з Національним банком договори іпотеки, зокрема було передано земельну ділянку площею 2,0549 га в м. Яремче Івано-Франківської області  як забезпечення виконання зобов’язань за наданими ПАТ КБ “Фінансова ініціатива” стабілізаційними кредитами.

Крім судового рішення про звернення стягнення на земельну ділянку, упродовж 2018–2023 років суди ухвалили ще чотири рішення щодо звернення стягнення на нерухоме майно ТОВ “Станіславська торгова компанія”, які були виконані органами державної виконавчої служби.

Загалом внаслідок примусової реалізації нерухомого іпотечного майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” шляхом продажу його на відкритих торгах у межах виконавчих проваджень здійснено погашення заборгованості банку “Фінансова ініціатива” перед Національним банком на суму 64,8 млн грн. Загальна заборгованість банку “Фінансова ініціатива” за всіма наданими кредитами рефінансування станом на 1 грудня 2023 року становить 7,1 млрд грн.

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Станіславська торгова компанія” є прикарпатський бізнесмен Олег Бахматюк. Щодо підприємства порушена справа про банкрутство.

Нагадаємо, що ВАКС заочно заарештував власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” прикарпатця Олега Бахматюка. Його підозрюють у підкупі Насірова.

КУРС писав, що головне слідче управління Національної поліції України в Києві закрило ініційоване Національним банком України (НБУ) кримінальне провадження щодо можливих неправомірних дій службових осіб Віейбі Банку і його власника, голови ради директорів агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі VAB Банку.

У березні цього року Вищий антикорупційний суд дозволив здійснити спецрозслідування щодо Бахматюка у справі про хабар ексголові ДФС Роману Насірову та його раднику.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: