fbpx

У жовтні Франківщина отримала майже 5 млн ренти від ПАТ "Укрнафта"

Економіка 14:20, 24.11, 2020

За жовтень 2020 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів країни усіх рівнів податків на суму 870,6 млн грн. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, податок на прибуток, акцизний збір та інші податки. Сума сплачених податків за 10 місяців 2020 року сягнула 10,35 млрд грн, повідомляє сайт компанії.

Рентної плати до державного та місцевих бюджетів різних рівнів за користування надрами за жовтень 2020 року ПАТ «Укрнафта» сплатило 425 млн грн. З них 21,25 млн грн надійшли до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу.

Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримали бюджети Сумської (8,79 млн грн), Івано-Франківської (4,89 млн грн) і Полтавської (3,35 млн грн) областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та цін на них та використовуються громадами переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проєктів.

5% рентних платежів, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

У жовтні Франківщина отримала майже 5 млн ренти від ПАТ "Укрнафта" 1
рентні платежі ПАТ Укрнафта до бюджетів різних рівнів за жовтень 2020

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: