fbpx

"Укрнафта" сплатила до бюджетів Прикарпаття понад 50 млн грн ренти

Економіка 15:05, 31.08, 2021

ПАТ «Укрнафта» сплатило 7,33 млрд грн податків до бюджетів усіх рівнів впродовж січня-липня 2021 року. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, акцизний збір та інші податки.

За користування надрами до державного та місцевих бюджетів різних рівнів надійшли 4,3 млрд грн рентної плати. З них 215 млн грн спрямовано до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу. Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримають бюджети Сумської, Івано-Франківської і Полтавської областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та цін на них та використовуються громадами переважно для реалізації місцевих інфраструктурних та соціальних проєктів.

ПАТ «Укрнафта» відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків і сплачує податки в термін, визначений законодавством. Станом на 31 червня компанія не мала заборгованості перед державним бюджетом. За даними ДФС та видання «Рейтинг», ПАТ «Укрнафта» стало найбільшим платником податків за результатами 2020 року, сплативши до бюджету рекордні 47,5 млрд грн, на 253% більше в порівнянні з 2019 роком.

Рентна плата, яка надійшла до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

7 міс. 2021 року
Сумська обл.88,8
Івано-Франківська обл.50,3
Полтавська обл.34,1
Чернігівська обл.19,4
Львівська обл.18,3
Харківська обл.3,4
Дніпропетровська обл.0,6
Чернівецька обл.0,1
Всього215

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: