fbpx

В Івано-Франківську можна приватизувати нежитлове приміщення у центрі міста

Економіка 16:25, 26.09, 2023

Управління з питань майна спільної власності територіальних громад області виставило на державні онлайн-аукціони для приватизації нежитлове приміщення в центрі Івано-Франківська. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 5 жовтня.

Нежитлове приміщення знаходиться на площі Міцкевича, 4. Об’єкт під’єднаний до електромережі та системи водозабезпечення і каналізації. Технічний стан – задовільний. Загальна площа – 174 квадратні метри. Стартова ціна – 2,2 млн грн. Усі охочі позмагатися за об’єкт на онлайн-аукціоні з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 4 жовтня.

В Івано-Франківську можна приватизувати нежитлове приміщення у центрі міста

Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн. Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. 

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни, а кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети на Франківщині заробили понад 14 мільйонів гривень.  

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності, потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Тоді ви можете подати заявку на участь у торгах на об’єкт, який вас зацікавив, і запропонувати свою ціну. Також учасники повинні сплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта. Далі – підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі і Фонд держмайна України.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях, не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: