fbpx

Валюта і бізнес: способи використання іноземних валют

Економіка 12:22, 30.01, 2024

Уявімо цілком реальну ситуацію: клієнт розрахувався з вами за товар не в гривні, а в валюті. Звичайно, ці кошти спершу варто показати у звітності, але що робити з ними потім? Залишити на балансі, додати до резервів чи використати як нерозподілений прибуток? Розглядаємо кілька методів використання іноземних надходжень.

Продаж

Мабуть, найпопулярніший варіант серед підприємців, оскільки продаж валюти з отриманням гривні значно спрощує відображення цих коштів у звітності. Крім цього, отримавши гривні, компанія отримує й можливість використовувати їх як обігові кошти для поточних потреб без дефіциту фінансування. Недоліки такого методу — витрати на комісію за послугу та висока інфляція гривні (актуально, якщо кошти певний час «лежатимуть без діла»).

Де? В банку, пункті обміну валют чи на біржі. Наприклад, у банку «Південний» корпоративні клієнти можуть вільно продавати, купувати та обмінювати валюту за вигідними та інколи індивідуальними умовами. Тут також доступні послуги прямого дилінгу, форвардні операції та консультації фахівців банку. Деталі — bank.com.ua/kupivlya-prodazh-ta-konversiya-inozemnih-valyut

Інвестування

Щоб не втрачати на комісіях за продаж валюти, її можна використати як інструмент для інвестицій з метою отримання прибутку. Варіантів вкладень зараз безліч, серед яких популярними є:

  • Депозити (до 18% річних, ризики майже відсутні);
  • Облігації (до 19% річних, ризики майже відсутні);
  • Дорогоцінні метали (до 10% річних, ризики помірні);
  • Цінні папери (до 500% річних, ризики середні);
  • Криптовалюта (необмежений прибуток (до 20.000% та більше річних), високі ризики);
  • Інвестиції в стартапи (до 1.000% річних, високі ризики).

Де? Залежить від обраного виду інвестування, але, як правило, завжди потребує участі третьої сторони – як банку, біржі, платформи тощо.

Обмін/продаж

продаж валют

Так, цей спосіб використання валюти виводимо в окремий пункт, оскільки головна його мета — не обмін валюти на гривні, а отримання прибутку. Зробити це можна, одержавши плюсову різницю курсів. Для прибуткового продажу чи обміну радимо звернути увагу на такі види валютних операцій:

  • Своп — продаж валюти з її викупом через певний час за визначеним курсом;
  • Форвард — продаж валюти за завчасно визначеними курсом та датою;
  • Ф’ючерс — продаж валюти за фіксованою ціною в певний час;
  • Опціон — право на продаж валюти, де покупець зобов’язується її купити, у певну дату за фіксованим курсом;
  • Арбітраж — одночасна купівля та продаж валюти на різних ринках.

В цій справі головним є аналіз ринку та створення ефективного прогнозу ціни валюти в майбутньому: у випадку з продажем вигідно продати валюту дорожче, а придбати дешевше, заробивши таким чином певну суму. Для цього необхідно провести фундаментальний та технічний аналіз цінових графіків, щоб спрогнозувати падіння ціни у певний доречний момент.

Де? В банку, на біржі або у брокера.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: