fbpx

11 варіантів: тільки 60% коронавірусу в Україні –‌ індійський штам Дельта

Здоров'я 16:25, 17.11, 2021

Дослідження, проведені науковцями Інституту молекулярної біології та генетики (ІМБГ), свідчать, що в Україні цілковито панує Дельта-штам коронавірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомила пресслужба ІМБГ.

Майже 60% зразків – це так званий індійський варіант штаму Дельта. Водночас вчені виявили ще 10, які походять зі США, з Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки.

У жовтні було досліджено 75 зразків, зібраних Центром громадського здоров’я МОЗ України наприкінці вересня в різних регіонах країни.

У повідомленні сказано, що у червні-серпні 2021 року штам Дельта був виявлений лише в половині досліджуваних зразків, решта – штам Альфа, британський, який почав широко розповсюджуватися на початку 2021 року.

“Мутовані варіанти штаму Дельта відрізняються критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини, – пояснює керівник проєкту, директор Інституту молекулярної біології й генетики, академік Михайло Тукало. – Тобто вони швидше розповсюджуються. Наявні вакцини дієві проти цих штамів”.

Науковці ІМБГ єдині в Україні вивчають мутації коронавірусу за допомогою методу секвенування нового покоління, пишуть Факти. Це стало можливим завдяки гранту від Національного фонду досліджень України та реагентам, закупленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

В ІМБГ секвенують коронавіруси впродовж останніх 8 місяців. Нагадаємо, що в лютому 2021 року вчені вперше в країні детектували спалах штаму Альфа на Івано-Франківщині, а в червні – появу в країні нового штаму Дельта у Києві та на Закарпатті.

Загалом від лютого 2021 року до сьогодні науковці ІМБГ проаналізували 159 зразків вірусу SARS-CoV-2, взятих у хворих віком від 13 до 85 років. Майже всі ці пацієнти (95,6%) були госпіталізовані з середньою та важкою формою Covid-19.

Геномні послідовності зразків SARS-CoV-2, які мали найкращу якість відповідно до міжнародних стандартів (138 зразків), після біоінформатичної обробки додано до міжнародної бази даних GISAID, тепер вони доступні науковій спільноті для подальшого аналізу.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: