fbpx

До 170 людей з підозрою на коронавірус можуть прийняти на Франківщині

Суспільство 19:44, 26.02, 2020

Франківщина може одночасно прийняти до 170 людей з підозрою на коронавірус у ізольованих палатах інфекційної лікарні. Медичний заклад розташований у Івано-Франківську.

Про це розповів генеральний директор КНП «Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня» Роман Остяк.

«Китайці побудували дві лікарні типу барака, бо вони вважають, якщо коронавірус підтверджений, то його передача від одного до іншого хворого не є вже страшною. Ми обрали американський варіант, коли кожний хворий має бути ізольований, бо може приєднатися інша інфекція. В Івано-Франківській області ми можемо так розмістити одночасно 170 хворих. Безпосередньо в інфекційній лікарні – 65», – зазначив Остяк.

До 170 людей з підозрою на коронавірус можуть прийняти на Франківщині 1
Обладнані палати

За його словами, в обласній інфекційній лікарні нині є 12,5 тисяч масок та 300 респіраторів. Говорити про те, багато це чи мало, головний інфекціоніст не береться. Каже, хоч скільки б їх було, завше буде недостатньо.

А ось щодо захисних костюмів, то погоджується, що їх може не вистачати, пише Укрінформ.

«Захисних, або, як раніше вони називались, протичумних, костюмів є 180. Їх нам не вистачає. Наша робоча зміна з реаніматологом, з медичними сестрами, лаборантами і персоналом, який змінюється, це близько 10 осіб. Маску маємо змінювати кожні 2 години, костюм – кожні 4. Тому все буде залежати від того, скільки буде хворих», – зауважує Остяк.

Він стверджує, що нині специфічного лікування проти коронавірусу немає. Але, каже, вже описано, що добре діють і працюють препарати проти ВІЛ-інфекції.

До 170 людей з підозрою на коронавірус можуть прийняти на Франківщині 2
Роман Остяк демонструє обладнання

«Ми маємо 10 препаратів, якими лікуємо ВІЛ-інфекцію. Наразі звернули увагу на два з них і будемо їх використовувати у разі потреби і з дозволу МОЗ. Вони мають пряму дію і головне – не дають вірусу розмножуватись і вийти зсередини враженої клітини», – зазначив генеральний директор обласної клінічної інфекційної лікарні.

«Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня» має 8 відділень і розрахована на 435 ліжок. Для лікування випадків захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, в лікарні облаштовані 7 мельцеровських боксів, 6 палат реанімаційного відділення, де працюють реаніматологи, епідеміологи та інфекціоністи. Є необхідне медичне обладнання.

«Обласна клінічна інфекційна лікарня є тим високоспеціалізованим медичним закладом, який у разі появи гострої респіраторної коронавірусної інфекції в нашій області буде основним закладом, що надаватиме висококваліфіковану медичну допомогу. Саме в цьому закладі є найбільш кваліфіковані інфекціоністи, епідеміологи та реаніматологи, – наголосив під час сьогоднішнього візиту до медзакладу т.в.о. голови ОДА Віталій Федорів. – Важливо, що обстеження в інфекційних лікарнях відбуваються по всій Україні, наша область не виняток. Область забезпечена певною кількістю тест-систем на визначення інфекції коронавірусу, та є зарезервовані кошти на випадок потреби їх додаткової закупівлі».

На цей час ОДА створила тимчасову протиепідемічну комісію, оперативний штаб, є необхідне обладнання, яким епідеміологи будуть проводити скринінг вимірювання температури пасажирів аеропортів.

Важливо зазначити, що в Міжнародному аеропорті «Івано-Франківськ» фахівцями Івано-Франківського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України забезпечується проведення санітарно-епідеміологічного контролю.

Раніше Віталій Федорів повідомляв, що в аеропорту планують облаштувати штаб, який би оперативно реагував на складні випадки ГРВІ.

До 170 людей з підозрою на коронавірус можуть прийняти на Франківщині 3
Представники ОДА на іспекції в Обласній інфекційній лікарні

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: