fbpx

9 порад, які допоможуть захиститися від коронавірусу

Здоров'я 14:16, 03.03, 2020

Ці поради, складені для мешканців Китаю, опублікували англійською на сайті Foreign Policy. Вони корисні і актуальні в кожній країні, де є загроза зараження коронавірусом. В Україні перший випадок зараження офіційно підтвердили сьогодні, 3 березня: вірус COVID-19 виявили у мешканця Чернівців.

Ці 9 простих порад допоможуть вберегтися від коронавірусу вам і вашим близьким.

1. Коли виходите з дому, одягайте рукавички – звичайні зимові чи гігієнічні. Не знімайте їх у метро, автобусах і громадських місцях.

коронавірус
Pixabay

2. Якщо рукавички треба зняти, наприклад, щоб поїсти, не торкайтеся руками до обличчя чи очей, навіть якщо свербить. Взагалі, уникайте контакту рук і голови. Перед тим, як знову надягти рукавички, добре помийте руки з милом теплою водою, протираючи кожен палець.

3. Щодня змінюйте рукавички. Звичайні рукавички ретельно періть і просушуйте.

4. Медична маска погано захищає в приміщенні і майже не захищає на вулиці. А використання однієї і тієї ж маски з дня на день взагалі перетворює її на розсадник бактерій. Тому не сподівайтеся на маску, краще уникайте натовпів і не наближайтеся до людей – тримайте дистанцію не менш ніж пів метра. Утримайтеся від рукостискань, обіймів і будь-яких тісних контактів.

9 порад, які допоможуть захиститися від коронавірусу 1

5. Вдома обов’язково замініть всі рушники у ванній і на кухні. Візьміть нові чисті, щоб у кожного члена родини був свій персональний рушник. Періть їх двічі на тиждень і добре просушуйте.

6. Обережно з дверними ручками. Якщо можливо – відкривайте двері ліктем чи плечем. Одягайте рукавички, якщо треба скористатися ручкою. Якщо зробили це без рукавичок, обов’язково мийте руки після кожного контакту. Також старайтеся не торкатися перил на сходах, робочих столів, чужих ґаджетів, іграшок і особистих речей.

7. Якщо ви ділитеся з кимось їжею, не використовуйте для цього власні столові прибори і посуд. Кожен має їсти персональними приборами. Після їжі ретельно помийте посуд. Дітям слід заборонити пити з чужих чашок.

8. Якщо дозволяє погода, відкривайте вікна, впускаючи свіже повітря. Вірус не може затримуватися в приміщенні, яке добре провітрюється. Те саме робіть на роботі.

9. Якщо вам доводиться доглядати за хворим, носіть медичну маску, яка щільно прилягає, – вона повинна бути в домі у кожного, в тому числі і в хворого. Використовуйте латексні рукавички і одяг з довгими рукавами. Постійно промивайте посуд і предмети, з якими контактував хворий. Засоби особистої гігієни після використання пакуйте в герметичні пластикові кульки, а тоді вже викидайте у смітник. Хворого ізолюйте в окремій кімнаті, яку важливо періодично провітрювати.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: