fbpx

9-річному прикарпатцю, який втратив ногу через рак, встановили протез

Здоров'я 15:03, 27.05, 2024

9-річний хлопчик, який втратив ніжку у боротьбі з агресивною формою раку, блискавично рухається до своєї мрії — знову ходити без милиць. Він вже отримав протез та опановує ходьбу у Дитячій Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, спеціалісти якої майже два роки борються за життя та здоров’я маленького пацієнта, пише КУРС з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Одну з найагресивніших форм раку серед дітей — остеосаркому — у Михайлика Палія з Івано-Франківщини виявили два роки тому, коли хлопчику було 7 рочків. Пухлина вразила стегнову кістку на лівій нозі. Перші 6 курсів хімії Михайлику провели в Івано-Франківській дитячій обласній клінічній лікарні. Хлопчик важко переносив терапію, а пухлина на неї не реагувала. Тож хвороба і далі прогресувала. Єдиний шанс на порятунок дитини — ампутація всієї ураженої остеосаркомою кінцівки.

Далі у боротьбу за Михайлика вступила мультидисциплінарна команда спеціалістів Дитячої Лікарні Святого Миколая: онкогематологи, хірурги, протезисти, фізичні терапевти та психологи. Операція з ампутації лівої ніжки тривала чотири години. А вже за кілька днів Михайлик за підтримки фізичного терапевта та за допомогою милиць зробив свої перші кроки.

«Його бажання ходити перевершило найоптимістичніші сподівання спеціалістів. І це попри те, що після ампутації дитину ще довго мучили фантомні болі у ніжці, якої вже не було. Паралельно хлопчик продовжував приймати хіміотерапію, — розповіли у медзакладі. — Михайлик дуже хотів робити все, як інші дітки: бігати, стрибати, знову ходити до школи. Він самотужки навчився їздити на велосипеді без однієї ноги. На милицях прислуговував на церковній службі. І навіть приміряв на себе професію рятувальника — провів один день з івано-франківськими деесенесниками».

А за півтора року після ампутації збулася ще одна мрія Михайлика — стати на обидві ніжки. У майстерні протезування Першого медоб’єднання Львова йому виготовили штучну кінцівку, і нині хлопчик наполегливо опановує ходьбу на ній.

«В нього немає страху до падіння. І через це ми за два тижні досягли максимального результату, на який я сподівався лише за 4 тижні після протезування», — розповідає про успіхи пацієнта його фізичний терапевт Максим Тибінка.

Нагадаємо, минулого року восьмирічному прикарпатцю пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: