Поради з використання бандажів для швидшого відновлення після травм та операцій
Променево-зап’ястковий суглоб — один з найбільш мобільних і в той же час вразливих елементів людського скелета. Саме завдяки цьому суглобу людина може виконувати тонкі та точні рухи руками, необхідні у повсякденному житті та професійній діяльності. Він не тільки підтримує рухову функцію руки, а й захищає глибші структури від пошкоджень при ударах та падіннях.
Однак його складна анатомічна структура та постійні навантаження створюють передумови до різноманітних травм та захворювань.
Для профілактики виникнення проблем та управління вже наявними захворюваннями важливо звертати увагу на перші сигнали болю та дискомфорту, а також розглядати використання підтримуючих пристроїв, таких як бандажі, фіксатори та ортези на променево-зап’ястковий суглоб. Ці ортопедичні вироби можна придбати на сайті «Мед-Магазин», вони відіграють ключову роль у запобіганні подальшим ушкодженням та полегшенні симптомів вже наявних захворювань.
Функції бандажа
Бандаж на променево-зап’ястковий суглоб спеціально розроблений для забезпечення помірної або сильної фіксації кисті, зап’ястя або великого пальця. Стандартна модель має еластичну чи досить жорстку основу. Вона оснащена системою з регульованими застібками на липучках, а також знімним або стаціонарним ребром жорсткості (шиною).
Показання для застосування бандажа на променево-зап’ястковий суглоб
Бандаж на променево-зап’ястковий суглоб активно застосовується для прискорення реабілітаційних процесів. Зокрема його носіння показано:
- При забитті, розтягненнях, пошкодженнях зв’язок і м’язів променево-зап’ясткового суглоба.
- Після перенесених операцій – для закріплення позитивного ефекту, зниження ризику розвитку рецидивів та прискорення загальних відновлювальних процесів.
- Для носіння після зняття гіпсу чи лонгети.
- При артритах, артрозах, бурситах або яскраво вираженій нестабільності променево-зап’ясткового суглоба.
- При запаленні синовіальної оболонки (синовіті) або інших хронічних вогнищах запалення.
- З метою зниження больового синдрому та запобігання виникненню больового шоку, а також для необхідної іммобілізації пошкодженої кінцівки.
- Для використання у випадках, коли хірургічне втручання неможливе з тих чи інших причин.
- У профілактичних цілях, наприклад при сильних навантаженнях під час занять спортом (наприклад тенісом) або підняття ваги.
- Для досягнення супутнього позитивного впливу: легкий масаж для покращення циркуляції крові, а також ефект, що зігріває.
Завдяки універсальності та чудовій якості сучасні бандажі на зап’ястя практично не мають протипоказань. Однак носити будь-які компресійні системи не рекомендується за наявності відкритих ран, порізів та інших ушкоджень зап’ястя та кисті; Індивідуальній непереносимості матеріалів, з яких виготовлено виріб (алергія), а також інших протипоказань, про які можна дізнатися після відвідування лікаря. Він пропише допустимий час носіння і відповідний ступінь компресії цього медико-ортопедичного пристрою.
Різновиди
Основні види бандажів на променево-зап’ястковий суглоб:
- Стандартний бандаж на променево-зап’ястковий суглоб – універсальний, на праву чи ліву руку.
- Бандаж для п’ястково-фалангового суглоба. Практично аналогічний до стандартної моделі, проте часто передбачає додаткову жорстку пластину анатомічної форми. Вона дозволяє досягти потрібної фіксації суглоба великого пальця.
- Бандаж на променево-зап’ястковий суглоб з фіксацією пальця, який прописують при переломах, забитих місцях, розтягуваннях та інших травмах фаланг пальців. Їх також часто носять при ушкодженнях сухожилля та м’язових волокон, особливо коли травма може призвести до погіршення м’язової біомеханіки.
- Бандаж еластичний для променево-зап’ясткового суглоба. За рахунок матеріалу, що відмінно тягнеться, виріб дуже комфортний в процесі регулярної експлуатації. Найчастіше має універсальний розмір та положення, можна одягати на будь-яку руку.
Як зробити правильний вибір?
У процесі пошуків максимально підхожої моделі перше, на що слід звернути увагу, – це конструкційні особливості виробу. Бандаж, який можна одягати не тільки з метою профілактики, а й як серйозну лікувальну систему, завжди має відповідну сертифікацію. Їх можна використовувати як у побуті, так і для лікарняного догляду або під час післяопераційної реабілітації. Достатньо лише правильно вибрати модель.
Матеріалам, з яких виготовлений бандаж на зап’ястя, необхідно приділити таку ж пильну увагу. Причому тканина може бути з натуральної (наприклад 100% бавовна), а також з інноваційної синтетичної сировини (наприклад найновіший матеріал Coolmax). Головне, щоб основа мала оптимальну компресію, достатню гігроскопічність, не перешкоджала природному повітрообміну та водовідведенню. По-справжньому якісна еластична стрічка, яка є своєрідним каркасом більшості бандажів, не викликає алергічних реакцій чи подразнення шкіри. Крім того, вона відрізняється простотою догляду та довговічністю.
Ще одним важливим критерієм вибору є розміри конструкції. Залежно від особливостей колекції моделі передбачають кілька розмірних характеристик. Попередньо з’ясувавши обхват свого зап’ястя та використовуючи спеціальну розмірну сітку, ви можете з легкістю підібрати відповідний варіант.
Як правильно носити бандаж?
Одягати бандаж досить просто. Сучасні системи дозволяють це зробити навіть без сторонньої допомоги: розташувавши широку шину по долоні (якщо така вставка передбачена), накладіть бандаж рівно на зап’ястя. Спостерігаючи свої відчуття, зафіксуйте стрічки-застібки. Зверніть увагу: компресійна конструкція в жодному разі не повинна сильно тиснути або натирати – щоб уникнути застійних процесів. Користуватися бандажем можна кожний день, з огляду на персональні лікарські рекомендації.
Використовувати бандаж на променево-зап’ястковий суглоб після травм радять кваліфіковані фахівців зі стажем, оскільки саме ця конструкція покращує показники загоєння. Виходячи з особливостей вашого стану, лікар виявить необхідність використання спеціальної підтримуючої системи і вкаже на особливості її щоденного носіння.
Кваліфіковані менеджери «Мед-Магазин» також завжди готові надати розгорнуті консультації та допомогти підібрати оптимальний варіант за характеристиками та вартістю.
Догляд за бандажем
- Перед пранням обережно вийміть за інструкцією всі металеві компоненти виробу.
- Виріб слід прати вручну або використовуючи прання машини, встановивши делікатний режим (без віджиму), температура води не повинна перевищувати 30 градусів.
- Не використовуйте відбілювач та кондиціонер, він негативно впливає на компресійні властивості тканини бандажів. В ідеалі використовувати засіб для делікатного прання, наприклад burti liquid.
- Рекомендується сушити на горизонтальній поверхні, уникайте впливу високих температур і потрапляння прямих сонячних променів.
- Забороняється прасувати вироби.
- Пранню не підлягають жорсткі конструкції, що іммобілізують суглоб.
Маючи мінімальну залишкову деформацію, полотно бандажа практично повністю відновлює після прання свої початкові компресійні властивості. Це означає, що прати вироби можна і потрібно регулярно.
Реклама