В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні застосовують новий метод лікування переломів, який не потребує накладання гіпсу, пише КУРС з посиланням на ОДКЛ.
Завідувач відділення Юрій Іванчук, лікарі-травматологи Василь Данів та Василь Качур при переломах кісток гомілки, передпліччя та плеча проводять операції блокуючого інтрамедулярного остеосинтезу. Ця методика дає можливість через невеликі розрізи ввести в канал кістки стержні, які її стабільно фіксують.
Переваги методу:
- надійна стабілізація перелому;
- рання реабілітація пацієнта;
- зменшення післяопераційного періоду та ускладнень;
- скорочення термінів перебування в стаціонарі.
Операцію проводять під комбінованою анестезією, яку забезпечують дитячі лікарі-анестезіологи Ярослав Семкович та Ірина Іваник.
За словами медиків, раніше основним методом лікування таких переломів був скелетний витяг.
“Це мінімум місяць строгого незручного ліжкового режиму з цілодобовим доглядом за дитиною, з подальшою фіксацією гіпсовою пов’язкою, з усіма незручностями від неї та значно подовженою реабілітацією пацієнта (до кількох місяців)”, – йдеться в повідомленні.
Єдине обмеження для проведення операції блокуючого остеосинтезу – вік пацієнта (від 10 до 18 років).
Обстеження та лікування в консультативній поліклініці та стаціонарі проводять безоплатно за програмою медичних гарантій за наявності електронного направлення.
Нагадаємо, франківські хірурги врятували руку 13-річному хлопчику з деформацією кістки.