fbpx

Болять суглоби пальців рук – коли варто звернутися до лікаря

Здоров'я 11:49, 15.06, 2020

Хворобливість в маленьких суглобах кистей відразу наводить на думку про ревматоїдний артрит. На жаль, це не єдине захворювання з подібною симптоматикою, і біль у суглобах пальців рук зустрічається нерідко.

Чи завжди небезпечний біль в кистях

Дискомфорт в дрібних суглобах кистей і стоп не завжди сигналізує про розвиток патологічного процесу. Є кілька фізіологічних станів, при яких хворобливість є варіантом норми.

  1. Болі росту характерні для дітей будь-якого віку. При швидкому збільшенні кісток в довжину м’язи і сухожилля, які до них кріпляться, не здатні розтягуватися з потрібною швидкістю. При цьому вдень хворобливість практично непомітна, тоді як вночі або в стані спокою діти нерідко скаржаться на приступ болю.
  2. Інтенсивний набір ваги під час вагітності (особливо в другій половині), виникнення набряків нерідко супроводжуються болем у кистях. Це викликано здавленням нервово-судинних пучків і супроводжується онімінням, печінням, поколюванням в пальцях, відчуттям «мурашок».
  3. І, звичайно, нетривалий ниючий біль після фізичного навантаження є варіантом норми.

Але якщо відчуття дискомфорту, ускладненість рухів, набряк або ранкова скутість зберігаються тривалий час або регулярно виникають в одному і тому ж суглобі, то варто звернутися за медичною допомогою.

Коли звернутися до лікаря

Порушення дрібної моторики – доля не тільки людей похилого віку. Подагра, ревматоїдний або псоріатичний артрит, різартроз зустрічаються і у молодих людей. Багато з цих станів аутоімунні, тобто організм розцінює власні тканини як агресора і протистоїть цьому механізму.

Медикаментозне лікування спрямоване не тільки на патогенез хвороби, але і на купірування симптомів. Широко використовуються мазі, гелі, таблетки від болю в суглобах, фізіотерапевтичні процедури, здатні зняти набряк і зменшити запальний процес. До хірургічних способів вдаються тільки в крайньому разі.

Звичайно, перевага у комбінованих препаратів, коли одна таблетка здатна вирішити відразу кілька завдань. Наприклад, Терафлекс Адванс® складається з протизапального компонента та комплексу хондроітин+глюкозамін, який покращує регенерацію і трофіку хрящової тканини. У будь-якому випадку комплекс терапевтичних заходів повинен вибирати грамотний фахівець, а самолікування часто тягне за собою тільки погіршення стану.

Мерта Дж. Артралгія і артрити: Довідник лікаря загальної практики. – М.: Практика. 1998.

Гігієна дітей та підлітків. Кучма В. Р. 2012

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: