fbpx

Бригади екстреної медичної допомоги на Прикарпатті готуються використовувати радіозв’язок

Здоров'я 09:58, 15.12, 2022

У випадку відсутності мобільного зв’язку та інтернету бригади екстреної медичної допомоги використовуватимуть радіозв’язок. Про це повідомив генеральний директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирон Матейко.

За його словами, приблизно два роки тому можливість використовувати як альтернативу радіозв’язок між обласною диспетчерською службою та бригадами, які виїжджають на виклики до пацієнтів, забезпечили у гірських районах Івано-Франківщини. Тепер же перебої з електропостачанням, мобільним та інтернет-зв’язком спонукали перенести таку практику і на інші населені пункти. 

«Свого часу служба екстреної медичної допомоги відмовилась від використання радіозв’язку на користь автоматизованої системи, яка працює через інтернет. Вона значно зменшила навантаження на працівників диспетчерської служби та забезпечила оперативнішу передачу викликів бригадам. Проте як резервний варіант комунікації радіозв’язок є необхідним. Тож близько двох років тому ми забезпечили його функціонування в гірських районах. Тепер же, щоб мінімізувати вплив нинішніх проблем зі зв’язком на процес надання екстреної медичної допомоги, ми вирішили продовжити цю практику в обласному центрі та інших населених пунктах», – зазначив Мирон Матейко.

Наразі раціями забезпечені приблизно половина бригад екстреної медичної допомоги. Йдеться передусім про ті населені пункти області, де найгірша ситуація з постачанням електроенергії, роботою мобільного зв’язку та інтернету.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: