fbpx

Чи можна розчинити камені в жовчному міхурі?

Здоров'я 09:06, 28.06, 2024

Тверді утворення (жовчні камені) утворюються в жовчному міхурі. Це невеликий грушоподібний орган під печінкою, який зберігає жовч (рідину) та допомагає перетравлювати жири.

Камені бувають двох основних типів – холестеринові (становлять 80% усіх жовчних каменів, вони утворюються з надлишку холестерину в жовчі) та пігментні (решта 20%, вони утворюються з білірубіну – продукту розпаду червоних кров’яних тілець).

У приватному медичному центрі в Івано-Франківську “Клініка Мед-Атлант” лікують різні захворювання – камені в жовчному, хронічний ендометрит, використовуючи малоінвазивні методики лікування. 

Симптоми та причини утворення

Симптоматика:

  • жовчна коліка: сильний біль у правому підребер’ї або верхній частині живота, може віддавати в спину або лопатку;
  • нудота та блювота;
  • лихоманка;
  • озноб;
  • жовтяниця: пожовтіння шкіри та білків очей, спричинене скупченням білірубіну в крові.

Точна причина утворення жовчних каменів невідома. Але є кілька чинників, які збільшують ризик їх утворення. Це підвищений рівень холестерину в крові, ожиріння, швидка втрата ваги, діабет, вагітність, приймання деяких ліків, спадкова схильність тощо.

Для діагностики лікар призначає такі методи – УЗД черевної порожнини (найпоширеніший метод), КТ або МРТ, радіоізотопне сканування печінки та жовчного міхура, ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія.

Лікують камені в жовчному міхурі залежно від симптомів та тяжкості захворювання. У деяких випадках лікування може не вимагатися.

Як виходять камені з жовчного?

Існує кілька методів, як розчинити камені в жовчному міхурі, в тому числі:

  1. Хірургічне втручання. Холецистектомія (найпоширеніший метод) – хірург видаляє жовчний міхур або робить розріз у жовчній протоці та прибирає камені (холецистолітотомія). Лапароскопічна холецистектомія – малоінвазивна операція, проводиться через кілька невеликих розрізів у животі. Роботизована холецистектомія – операція проводиться за допомогою роботизованої системи, якою керує хірург.
  2. Лікарська терапія. Урсодезоксихолева та хенотаурохолева кислота для розчинення невеликих холестеринових каменів.
  3. Ударно-хвильова літотрипсія. Ця процедура використовує звукові хвилі для руйнування жовчних каменів на більш дрібні фрагменти, які можуть бути виведені з організму із сечею.
  4. Дієта та зміна способу життя. Втрата ваги в разі ожиріння дає змогу знизити ризик утворення жовчних каменів. Слід їсти багато фруктів, овочів та цільнозернових продуктів, обмежити споживання жирної їжі, холестерину та простих вуглеводів. Рекомендується займатися спортом не менше як 30 хвилин на день.

Жовчні камені – серйозне захворювання, яке може призвести до ускладнень. Важливо звернутися до лікаря для отримання правильного діагнозу та ефективного плану лікування.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: