Трапляється іноді, що йдемо зі скаргами на нездужання до лікаря однієї спеціалізації, а лікування проходимо у фахівця зовсім іншого профілю.
Чому стається так, пояснили в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Все в нашому організмі взаємопов’язано, і на підтвердження цих взаємозв’язків медики мають чимало історій.
«Недавно ми оперували дівчину, яка прийшла до нас за скеруванням ревматолога, – розповідає одну з них отоларинголог ОКЛ В’ячеслав Ванченко. – Пацієнтка скаржилась на болі в колінних суглобах та скутість при ходьбі, яку, як виявилось згодом, спричинив хронічний тонзиліт, запалення лімфоідної тканини глотки”.
Замість звернутися за фаховою допомогою, дівчина дев’ять років поспіль приймала гормони. Звідси почалися серйозні проблеми зі суглобами, а відтак і нестерпні болі.
За словами лікарів, єдиний спосіб зупинити прогресування хвороби у цій ситуації – оперувати, зробити тонзелектомію.
«Якщо не лікдвідувати хронічне вогнище, то хвороба прогресуватиме і жодними гормонами зупинити захворювання колін не вдасться, – зазначає Ванченко. – Втім надалі спостереження у ревматолога є обов’язковим, оскільки втрачений час і завдано серйозної шкоди здоров’ю».
За даними ВООЗ, понад 100 соматичних захворювань пов’язані з ангінами і хронічним тонзилітом. Отже, якщо турбує серце, ноги, руки, варто звертатися до фахівців без зволікань, наголошують спеціалісти ОКЛ.