fbpx

Двом прикарпатцям пересадили нирки від посмертного донора

Здоров'я 09:49, 25.12, 2022

На базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні провели шосту та сьому трансплантації від посмертного донора. Напередодні 63-річному франківцю констатували смерть мозку і його родичі підписали згоду на посмертну пересадку органів.

Після тривалої підготовки, відповідних процедур і підбору реципієнтів трансплантаційна бригада ОКЛ разом з колегами Першого медичного об’єднання Львова протягом доби провела кілька непростих хірургічних операцій. Цьому передувала робота транспланткоординаторів щодо пошуку реципієнтів. У результаті обидві донорські нирки успішно пересадили чоловікам – прикарпатцям 44 і 57 років, повідомили в ОКЛ.

«Усього система відібрала одинадцять осіб із загальноукраїнського електронного реєстру, які в черзі на трансплантацію. Проте після кросс-матчу, відповідного тестування у нашій лабораторії, яке ми провели, щоб унеможливити відторгнення, найкращі показники для пересадки від цього донора були у двох чоловіків, яким і пересадили дві донорські нирки», – розповідає транспланткоординаторка Лілія Шевага.

Печінку донора пересадили у Львові.

За словами завідувача Центру нефрології, діалізу і трансплантації Олега Легуна, все це непросто, адже пересадка органів потребує відповідних медикаментів, розуміння всіх процесів, приживлення. Проте Міністерство охорони здоров’я України забезпечує всім необхідним і попри війну продовжує курс на масштабування трансплантації в Україні, щоби наші громадяни мали змогу отримати таку послугу у себе вдома.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: