fbpx

Франківчанці понад тиждень не можуть зробити ПЛР-тест на Covid-19 – жінка у важкому стані

Здоров'я 18:02, 18.04, 2020

Пацієнтці Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1, яка перебуває там з 10 квітня, досі не поставили діагноз. Жінка підключена до апарату ШВЛ і перебуває у важкому стані, розповідає її дочка Наталія Малиновська.

За словами Наталії, ще 7 квітня в її мами піднялася температура, з’явилися слабість, діарея та пропав апетит.

«На другий день мама зателефонувала до сімейного лікаря – отримала консультування телефоном, що це, мабуть, кишкова інфекція, отримала припис лікування. Через день стало гірше, мама наполягла, що хоче на прийом, але теж не можна, адже карантин… «Добре, йдіть на рентген завтра», – сказала сімейний лікар. 10 квітня зробили рентген, на якому виявили двосторонню пневмонію, на швидкій з-під поліклініки забрали до МКЛ №1 (вул. Матейка, 34). В лікарні зробили швидкий тест на коронавірус – він негативний. Лікують антибіотиком внутрішньовенно, декілька раз дали дихати киснем, а температура тримається.

В понеділок, 13 квітня, маму перевели до реанімації, а 14 квітня мамі значно гіршає і її підключили до апарату ШВЛ і тільки тепер взяли тест ПЛР (а як же «У всіх пацієнтів, які поступають до лікарень з пневмоніями, беремо тест ПЛР» Брехня? Чи насправді не контролюємо ситуацію?)» – розповідає Наталія.

З’ясувалося, що забір тесту зроблено неправильно. Повторний забір зробили 16 квітня – і знову неправильно. Доки лікарі чекають результатів, пацієнтку лікують від коронавірусу.

«Ви розумієте усю жахливість ситуації: людину лікують від коронавірусу (лікування дуже токсичне), а підтвердження діагнозу ПЛР-тестом немає уже 9 днів – обурюється Наталія. – З мамою в контакті був мій тато, сестра та її сім’я, і їм також не роблять ніяких тестів на коронавірус, бо в поліклініці №4 та поліклініці №5 кажуть, що ні експрес-тестів немає, ні ПЛР-тести вони не роблять… Хоча вчасна діагностика – це перша запорука боротьби з цим вірусом і його лікування».

Родичі хворої жінки телефонували на гарячу лінію МОЗ України, гарячу лінію по коронавірусу в Івано-Франківську, Управління охорони здоров’я міста Івано-Франківська, де їм повідомили, що ПЛР-тест за наполяганням лікаря може бути готовий за 1-2 дні.

«Сьогодні моя мама в дуже важкому стані, мене переповнюють біль і безвихідь… Хоча ми сподіваємося на чудо, яке станеться на свято Воскресіння Христа», – підсумовує Наталія Малиновська.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: