fbpx

Для виявлення патології судин: франківська ЦМКЛ отримала новий ангіограф

Здоров'я 20:30, 05.09, 2021

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримала новий ангіограф. Це цифровий рентген-апарат, який дозволяє обстежувати й лікувати судини різних органів і систем. А також оперативно надавати допомогу при інфаркті.

Завідувачка відділення інтервенційної кардіології, кардіології та кардіохірургії Лілія Сорохтей розповідає, що один ангіограф у відділенні є з 2012 року. Але отриманий апарат новіший та має багато додаткових функцій. Оскільки інфаркти потребують невідкладної допомоги, важливо, щоб апарат був сучасний та не підводив.

Для виявлення патології судин: франківська ЦМКЛ отримала новий ангіограф 1

«Тепер у нас є два апарати, тож ми можемо швидко і постійно надавати допомогу пацієнтам із гострим коронарним синдромом», – розповідає вона.

Ангіограф у ЦМКЛ встановили за кошти державного бюджету. З такої нагоди у лікарні зробили відділення, яке вже готове приймати пацієнтів на обстеження та лікування хвороб серця: інфаркт міокарда, інсульти, а також пацієнтів, які мають проблеми з артеріями та венами. Про це розповів керівник Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.

Для виявлення патології судин: франківська ЦМКЛ отримала новий ангіограф 2
Фото – пресслужба міського голови Франківська

Довідково. Ангіографія – це метод рентгенологічного дослідження судин (артерій, вен), що дозволяє визначити місце звуження або закупорки судини, місце і міру патологічного розширення судин (аневризма), наявність внутрішньої кровотечі, міру поширення пухлинного процесу і інші хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається. Дослідження виконується шляхом введення в судину спеціальної контрастної речовини і одночасного виконання рентгенографічного дослідження. Основним компонентом рентгеноконтрастних речовин, використовуваних для ангіографії, є йод.

Метод ангіографії застосовується для виявлення патології кровоносних судин (артерій, вен, лімфатичних шляхів), що включає звуження судин (стеноз) або їх закупорку (оклюзію). Цей метод найчастіше застосовується для виявлення атеросклеротичних змін в судинах, в діагностиці захворювань серця, оцінки функції нирок і виявлення в них кіст і пухлин, для виявлення аневризм (патологічних розширень судин), пухлин, тромбів, артеріовенозних шунтів (патологічних зрощень артерії і вени) в головному мозку, а також для діагностики захворювань сітківки ока. Крім того, ангіографія застосовується як метод передопераційного дослідження перед хірургічними втручаннями на відкритому серці і головному мозку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: