fbpx

Франківські хірурги провели унікальну гібридну операцію на сонній артерії

Здоров'я 21:44, 15.05, 2021

Нещодавно судинні хірурги Івано-Франківської обласної клінічної лікарні провели унікальну гібридну операцію.

За словами медиків, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі. Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції, повідомляє пресслужба ОКЛ.

Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз констатували лікарі у 53-річного чоловіка, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.

«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала йти напряму до місця її розташування».

Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами наші лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, втім, уже має змогу повернутися до звичного способу життя.

«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто, – пояснює судинний хірург Олексій Ґудз. – За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».

«На жаль, 80% наших пацієнтів з артеріальною патологією звертаються у запущених станах, тоді як за кордоном працюють механізми скринінгів та профілактичні огляди. Наші пацієнти зазвичай їх ігнорують, – констатує хірург. – Але ж проводимо техогляд машини, тож і власним здоров’ям не варто нехтувати…».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: