fbpx

Франківські кардіохірурги вперше в області провели операцію Девіда

Здоров'я 09:58, 08.02, 2023

Кардіохірурги Івано-Франківської ЦМКЛ в співпраці з польським професором провели ряд успішних операцій на серце, одна з них – вперше на Прикарпатті.

Допомагав франківським колегам польський кардіохірург, трансплантолог, проктор TAVI Boston Scientific – професор Міхел Зембала, повідомляє пресслужба лікарні.

️Вперше на Прикарпатті провели операцію Девіда, яка показана при аневризмах висхідного відділу аорти та дисфункції аортального клапана (важкої недостатності). Провели її 62-річному пацієнтові. Основний симптом хворого – задишка при фізичному навантаженні. Лікарі кажуть, що в майбутньому пацієнта чекав би розвиток серцевої недостатності, а також існував ризик розриву аневризми аорти і раптової смерті.

«Операція Девіда корисна тим, що вона покликана зберегти власні тканини клапана, позбавляючи пацієнта симптомів аортальної недостатності та зменшуючи ризик розшарування, розриву аневризми аорти. Після її проведення пацієнт не повинен приймати пожиттєво розріджуючі препарати і в нього значно покращується якість життя», – говорить кардіохірург ЦМКЛ Тарас Гудзенко.

Франківські кардіохірурги вперше в області провели операцію Девіда 1

Ще одну успішну операцію (Операцію Бенталла) провели для 72-річної пацієнтки. Лікарі розповідають, що в цьому випадку аневризма була значно більших розмірів (7 – 7,5 см), аніж в попереднього пацієнта. Внаслідок цього була важка аортальна недостатність (тривала задишка при мінімальному навантаженні чи в стані спокою).

«У пацієнтки була запущена хвороба. Оскільки стулки аортального клапана були змінені і фіброзовані, то в цьому випадку пластика і операція Девіда не принесли б бажаного ефекту. Клапан довелось замінити на штучний механічний протез, долучивши до нього штучний протез аорти. І разом з тим ліквідували величезну аневризму, яка була на межі розриву, а також імплантували штучний механічний клапан серця», – каже Тарас Гудзенко.

Окрім того, вперше в ЦМКЛ кардіохірурги здійснили селективну перфузію у плечоголовний стовбур. Певний період часу головний мозок пацієнтки кровопостачався апаратом штучного кровообігу окремо від системного кровотоку. Період церкуляторного арешту тривав 20 хвилин в умовах помірної гіпортенмії зі збереженням кровообігу і перфузії головного мозку. Пацієнтка прокинулась в повній свідомості та руховій активності.

В ЦМКЛ спільно з польським колегою Міхелом Зембалою також провели ще три операції:

  • пацієнту з важкою супутньою паталогією кардіохірурги здійснили протезування аортального клапана;
  • протезування мітрального клапана і пластика трикспідального;
  • повторну пластику мітрального та аортального клапанів для пацієнта, який 2 роки тому був оперований в Іспанії і приїхав до ЦМКЛ, аби йому кардіохірурги спільно з польським професором Міхелем Зембалою провели операцію.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: