fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Франківські науковці розробляють програму серцево-судинної реабілітації для пацієнтів, які перехворіли COVID

Франківські науковці розробляють програму серцево-судинної реабілітації для пацієнтів, які перехворіли COVID

Здоров'я 09:24, 21.04, 2021

Івано-Франківський національний медичний університет та обласний клінічний кардіологічний центр розробляють новий проєкт з покращення реабілітації пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, які перехворіли на COVID-19.

Співпраця обласного кардіоцентру та ІФНМУ триває вже близько 35 років, повідомляє пресслужба університету.

«Сьогодні під час пандемії додається проблема постковідної реабілітації таких пацієнтів, — говорить доцентка кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Роксолана Нестерак. — Медична спільнота активно обговорює вплив коронавірусу на перебіг серцево-судинних захворювань. Є велика потреба розробки нових методик і покращення відновного лікування таких хворих».

Франківські науковці розробляють програму серцево-судинної реабілітації для пацієнтів, які перехворіли COVID 1

В ІФНМУ на базі інфарктного відділення №2 з реабілітацією кардіоцентру вже діє науково-практичний центр серцево-судинної реабілітації та відновного лікування. Він має три лабораторії: відновного лікування, функціональної діагностики та реабілітаційних методик. З пацієнтами та студентами активно працюють, зокрема, й професори ІФНМУ Нестор Середюк, Ігор Вакалюк. Їхня робота дуже допомагає розвивати кардіологічну допомогу та реабілітацію.

Науковці констатують, що люди, які перенесли коронавірус, мають зовсім інший перебіг супутніх серцево-судинних захворювань. Так, більш вираженою є серцева недостатність, ішемія, пошкодження міокарду. Проблема є дуже актуальною.

«Маємо розуміти, що постковідна реабілітація — це в першу чергу реабілітація пацієнтів з супутніми станами, які або були, або виникли внаслідок COVID-19, — пояснює професор Ігор Вакалюк. — Відповідно й сама реабілітація людей має бути різною, в залежності від ускладнень, які виникають після COVID-19. Мова йде про неврологічний блок, серцево-судинний блок, пульмонологічний блок, психотерапевтичний і психічний блоки тощо. Головне — робити це виважено і грамотно».

Прикарпатські медики мають понад 30-річний досвід реабілітації пацієнтів з інфарктом міокарда та іншими серцево-судинними захворюваннями. Сьогодні програми реабілітації адаптовують для пацієнтів, які перенесли коронавірусну хворобу. Також наші лікарі переймають досвід від польських колег, а зокрема з клініки міста Глухолази. Вона є провідною в Польщі щодо такої реабілітації.

«Сьогодні в світі, на жаль, ще немає конкретних програм такої реабілітації, бо COVID-19 є новою хворобою, їй трохи більше року, а реабілітація — це тривалий і часом багаторічний процес, — констатує Роксолана Нестерак. — Будь-яка реабілітація має проводитися мультидисциплінарною командою. В нашому випадку це кардіолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар лікувальної фізкультури, психолог, невропатолог, а зараз до неї приєднується і пульмонолог. Звісно, окремі розробки є, але ми ще на початку цього шляху».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: