fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Хірурги сформували сечовий міхур дворічному франківцю, якому раніше видалили частину органів через онкологію

Хірурги сформували сечовий міхур дворічному франківцю, якому раніше видалили частину органів через онкологію

Здоров'я 17:50, 05.10, 2023

Матвійчику з Івано-Франківська лише два рочки, понад рік з яких дитина боролася з пухлиною м’яких тканин. Злоякісне утворення локалізувалось у малому тазі малюка та вразило прилеглі внутрішні органи. Позбутися пухлини хлопчику допомогли онкохірурги та урологи Івано-Франківщини разом із колегами з Першого медичного об’єднання Львова, які провели дитині лапароскопічне оперативне втручання.

Всього через три невеликі проколи вони видалили 10-сантиметрову пухлину, а разом із нею мусили забрати й уражені органи: сечовий міхур, простату та частину прямої кишки. Для виведення сечі лікарі встановили малюкові уретрокутанеостому, тобто штучний отвір на животі, повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я.

Після видалення злоякісної пухлини Матвійко пройшов ще кілька курсів променевої та хіміотерапії. А коли зміг побороти онкологію, його лікарі вирішили, що малюк має отримати шанс на повноцінне життя. Мова про видалення стоми та налагодження контрольованого сечовипускання. Аби хлопчик знову міг ходити в туалет у природний спосіб, йому потрібно було сформувати новий сечовий міхур.

За складну реконструктивну операцію – за участі особистого лікаря Матвійка з Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрія Томащука – знову взялися спільно із львівськими хірургами та урологами.

Медики зазначають, що дітей із такою проблемою в усьому світі дуже мало. Злоякісна пухлина вкрай рідко вражає саме сечовий міхур – це лише 1,4 % від загальної кількості випадків дитячої онкології. Тому такі операції з видалення та реконструкції – поодинокі. І технологічно це дуже складні втручання. Перший етап хірургічного лікування допоміг дитині врятувати життя, а другий має забезпечити контрольоване сечовипускання, а отже, і нормальну якість життя.

Попри складність реконструктивного втручання, хірургам вдається успішно сформувати новий сечовий міхур. Зробили вони це з тканин товстого кишківника та вшили туди сечоводи. Тепер сеча відходить у новосформований резервуар з клапаном.

Уже на четверту добу після успішної операції Матвійко повернувся зі Львова додому – в Івано-Франківськ. Він добре почувається: багато усміхається, грається та їсть з апетитом. Тепер – після такої довгої боротьби лікарів за це дитя – Матвійчик нарешті здоровий.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: