fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Івано-Франківська міськрада просить Кабмін забезпечити мешканців Прикарпаття достатньою кількістю вакцин проти COVID-19

Івано-Франківська міськрада просить Кабмін забезпечити мешканців Прикарпаття достатньою кількістю вакцин проти COVID-19

Здоров'я 14:15, 12.04, 2021

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Кабінету міністрів, Президента та МОЗу з вимогою забезпечити мешканців Прикарпаття достатньою кількістю доз вакцини проти COVID-19 та виплатити медикам, які працюють з хворими на COVID, обіцяні надбавки.

Проєкт звернення “Європейської Солідарності” підтримали 32 депутати міської ради, повідомляє пресслужба партії.

У зверненні зазначається, що в Україні триває третя хвиля пандемії, до якої центральна влада знову виявилася не готовою. Якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала.

«Україна стала 95-ю країною в світі, де почалася вакцинація. На 11.04.21 в Івано-Франківській області перше щеплення отримали 15 456 осіб. При цьому станом на сьогодні МОЗ завезло в Україну лише 500 000 доз вакцини Covishield та 200 000 CoronaVac. Цих вакцин вистачить для 1% українців», – сказала депутатка Мар’яна Вершиніна.

Вона зазначає, що у більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Також автори звернення звертають увагу на затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19.

«Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19, лише загострює соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві», – сказала депутатка.

У зв’язку з цим міська рада вимагає:

  • Забезпечити повноцінну виплату 300% надбавок до заробітної плати медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID 19.
  • Невідкладно забезпечити громадян України можливістю отримати щеплення проти COVID-19 якісними, сертифікованими у Європейському Союзі вакцинами.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: