fbpx

Лапароскопічні операції: загальна хірургія та онкогінекологія — золотий стандарт лікування

Здоров'я 19:33, 27.06, 2022

Лапароскопічні операції — золотий стандарт хірургічного лікування. В медичному центрі «Мед-Атлант» хірурги загальної практики виконують широкий спектр лапароскопічних операцій, а онкогінекологи проводять лапароскопічне лікування злоякісних та доброякісних гінекологічних патологій (що до цих пір мало хто виконує).

Що таке лапароскопічна операція? Це малоінвазивне хірургічне втручання, при якому доступ до внутрішніх органів здійснюється лапароскопом через маленькі проколи черевної порожнини. Лапароскоп обладнаний камерою, через яку на великий екран передається кольорове зображення.

Головними перевагами такої операції є швидке відновлення, зменшення больового синдрому, низький ризик післяопераційних ускладнень та косметичний ефект (відсутність рубців).

Результати операції визначаються майстерністю хірургів та високою якістю оснащення операційної.

Які основні лапароскопічні операції виконують наші лікарі і чи знайомі ви з можливостями сучасної хірургії? Розкажемо про загальну хірургію та онкогінекологію.

ЗАГАЛЬНА ХІРУРГІЯ

Загальна хірургія включає: операції для лікування органів черевної порожнини, гриж передньої черевної стінки будь-якої локалізації та величини, післяопераційних вентральних гриж, діафрагмальних гриж, лікування захворювань сечостатевої системи (кисти нирок), захворювань наднирників, які потребують оперативного лікування, доброякісних новоутворів печінки. Розглянемо деякі з них.

Лапароскопічна холецистектомія

Це хірургічне лікування жовчнокам’яної хвороби, яка дуже поширена. Виникає захворювання як наслідок утворення каменів у жовчному міхурі. Однозначно не з’ясовані причини утворень, а також не існує методів профілактики, хоч збільшується ймовірність виникнення каменів у жовчному при ожирінні, малорухомому способі життя, неправильному харчуванні.

Лапароскопічна холецистектомія — сучасний малоінвазивний вид операції з видалення жовчного міхура. Видалення жовчного не призводить до погіршення травлення у більшості людей. Натомість проведене лікування суттєво підвищує якість життя.

Лапароскопічна герніопластика (лікування гриж передньої черевної стінки)

Грижі черевної порожнини різної локалізації часто трапляються у пацієнтів різного віку та статі. Їх появу пов’язують з раптовим схудненням, перенесеними хірургічними операціями або з фізичними перевантаженнями. Має значення і спадкова схильність та вроджена слабкість сполучної тканини. Найбільш типовими місцями для виникнення гриж є пахова та пупкова ділянки. Виокремлюють в цій групі вентральні грижі (післяопераційні) та грижу стравохідного отвору діафрагми.

Пупкові грижі, пахові грижі, вентральні або грижі стравохідного отвору діафрагми також лікуються тільки оперативним методом і, за показами, лапароскопічним та класичним доступом із застосуванням найсучасніших технологій та сітчастих алотрансплантантів європейського стандарту якості.  

Пластика грижі стравохідного отвору діафрагми виконується тільки лапароскопічно і потребує хірургічної віртуозності лікаря.

Всі ці оперативні втручання виконують хірурги загальної практики Олеся Олегівна Ткачук-Григорчук та Микола Миколайович Григорчук. Добрі слова пацієнтів, відгуки після операцій найкраще вказують на високий рівень проведеного лікування.

Лапароскопічні операції в Івано-Франківську - лікувально-діагностичний центр Мед-Атлант
Олеся Олегівна Ткачук-Григорчук, к. мед. наук, хірург та Микола Миколайович Григорчук, хірург

Лапароскопічна апендектомія

Видалити запалений апендикс можна лапароскопічним методом і вже на наступний день бути вдома! При апендициті такий тип операцій все ще звучить фантастично, більшість знає тільки метод відкритої операції.

При підозрі на запалення апендиксу лапароскопія є остаточним діагностичним методом — можна провести одразу і видалення запаленого органа або ж обмежитись діагностикою та ревізією черевної порожнини для встановлення причини болю.

Лапароскопічна адреналектомія

Видалення наднирників – вимушений крок при тих патологіях, з якими хірургічне лікування має більше переваг для збереження якості життя. Якщо раніше такі операції виконувались тільки відкритим доступом, то зараз хірурги центру “Мед-Атлант” виконують їх лапароскопічно. Це значно скорочує післяопераційний період перебування в стаціонарі, є менш травматичим, що в свою чергу пришвидшує реабілітацію.

Мед-Атлант - лапароскопічні операції в Івано-Франківську

ОНКОГІНЕКОЛОГІЯ

Коли жінка стикається з необхідністю хірургічного лікування при онкозахворюваннях по гінекології, то потрібно визначитись з життєво важливими питаннями: кому довіритись, як підвищити відчуття безпеки та отримати зрозумілий план подальших дій.

Малоінвазивне хірургічне лікування сприятиме значно швидшому загоєнню та відновленню.

За показами можливе лапароскопічне лікування злоякісних та доброякісних патологій. Більшість операцій в центрі “Мед-Атлант” онкогінекологи-хірурги виконують саме цим методом. Адже тут на першому місці є високий професійний рівень лікарів для проведення таких оперативних втручань.

Які онкогінекологічні захворювання хірургічно лікують у нас лапароскопічним методом?

  • Рак тіла матки.
  • Рак шийки матки.
  • Рак маткових труб.
  • Саркома матки.
  • Рак яєчників.

Тільки при неможливості проведення лапароскопії буде запропонована операція відкритим доступом. Також можливе проведення комбінованих циторедукцій — операції, які виконуються із залученням онкогінеколога, онкохірурга та, в разі потреби, онкоуролога. Операції полягають у видаленні пухлин та всіх можливих метастазів чи метастатично уражених органів черевної порожнини.

Дбайте про себе. Регулярні профілактичні огляди у лікарів, здоровий спосіб життя зменшують потребу хірургічного лікування. Однак якщо таке лікування необхідне, ми готові допомогти в межах нашої спеціалізації. Ми забезпечуємо для вас найбільш сучасно оснащені операційні та досвідчених і відповідальних лікарів.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: