fbpx

Лікар обласного Центру легеневих захворювань розповів про постковідний синдром

Здоров'я 16:50, 04.11, 2021

Уже третю хвилю пандемії пульмонолог Івано-Франківського обласного Центру легеневих захворювань, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб національного медичного університету Олександр Варунків працює з хворими на COVID-19.

Лікар розповів, що для пацієнтів із коронавірусом Центр відкрили три тижні тому. Й за тиждень були зайняті всі місця, а це 120 ліжок на двох поверхах, пише Укрінформ.

“Коронавірус постійно мутує. Перша, друга і третя хвилі мають свої особливості. Тепер прибувають дуже важкі хворі. Інколи лікування абсолютно безуспішне. Є випадки, після яких доводиться просто розводити руками. Їх небагато, але кожну втрату лікар переживає особисто. Я не можу сказати, що треба змінювати протоколи лікування. Думаю, доки не будуть знайдені ліки від коронавірусу, ситуація не зміниться. Сьогодні ми лікуємо не хворобу, а її наслідки. А це пошкодження судин, легень, нервових волокон. Якщо ми почнемо лікувати причину COVID-19, якщо буде препарат, який зупинятиме активність вірусу на початковій стадії, лише тоді ми здолаємо недугу. В іншому випадку вірус далі мутуватиме, а ми перебігатимемо з хвилі у хвилю. Поки що лише масове щеплення може зменшити шляхи передачі вірусу, тому треба вакцинуватися”, – говорить лікар.

Лікар обласного Центру легеневих захворювань розповів про постковідний синдром 1
Олександр Варунків

Лікар зізнається: за весь час госпіталізував лише двох вакцинованих пацієнтів. Більшість тих, хто щепився від коронавірусу, хворобу переносять набагато легше. Сам лікар та всі працівники кафедри ІФНМУ, де він працює, вакциновані.

Медик говорить про постковідний синдром. Зазначає, що у цей період у багатьох залишається слабкість. Люди тривалий час спостерігають постійну втому, тремор рук, головний біль, задуху, нервові розлади, панічні атаки, тривалий кашель. При великому ураженні легень часто формується легеневий фіброз. Тоді легенева тканина заміщується сполучною. Якщо з цим фіброзом вчасно звернутися до лікаря, можна досягти повного одужання, без втрати функцій легень і працездатності. Втім, коли люди хворіють рік і більше, тоді в легенях формуються незворотні зміни – і лікування вже не має сенсу. Рубцева тканина не заміниться нічим, тож людині доведеться звикати жити з постійною задухою, що найчастіше наростає при фізичних навантаженнях.

“Нині пульмонологи зайняті лікуванням коронавірусу, а не постковідного синдрому. Але людям варто вчасно шукати консультацію фахівця”, – наголошує лікар-пульмонолог.

За його словами, після перенесеного коронавірусу люди відновлюються тривалий час.

“Хтось – місяць, а хтось – і пів року. Ковідна пневмонія, як і звичайна, потребує лікування щонайменше упродовж двох тижнів. Але все це залежить від масиву вражених легень, від того, наскільки швидко звернулася людина за допомогою і чи отримала коректне лікування. Воно може тривати для одних хворих тиждень, а хтось місяцями лікує її й ще стільки ж часу потребує для реабілітації. Коронавірус небезпечний тим, що передбачити з самого початку, як триватиме лікування, нереально. Інколи лікування молодих людей із перших днів заходить у тупик, а часом бачиш у бабусі 87 років ковідну пневмонію, і її лікування за п’ять днів дає різку позитивну динаміку. Ця хвороба дуже непередбачувана”, – визнає медик.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: