fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Щоб не взяли на ШВЛ: лікарка про те, як у Косові рятували 57-літнього пацієнта з коронавірусною пневмонією

Щоб не взяли на ШВЛ: лікарка про те, як у Косові рятували 57-літнього пацієнта з коронавірусною пневмонією

Здоров'я 13:15, 01.05, 2020

Лікарка-інфекціоністка Косівської ЦРЛ Тетяна Левін написала у соціальних мережах про одужання свого пацієнта. Чоловік був хворий на COVID-19 і мав пневмонію.

“Хочу поділитися «маленькою» перемогою у великій війні… Були моменти відчаю, коли руки опускалися… Були і сльози відчаю, і сльози радості в кінці дороги, яку ми пройшли разом з моїм пацієнтом і Богом”, – поділилася лікарка.

Більше про цей випадок вона розказала читачам «Гуцульського краю».

Мова йде про 57-літнього жителя Косівського району. Не заробітчанина. Наприкінці березня він провідував свою стареньку маму, яка живе у Чернівецькій області. Допомагав їй по господарству. Ходив за покупками в магазини, за ліками – в аптеку. Коронавірусну інфекцію, найімовірніше, підхопив саме там.

Повернувся додому в середу, а вже в п’ятницю йому стало зле: підвищилася температура, відчув ломоту в тілі і м’язах, перестав відчувати запахи і смак їжі.

8 квітня потрапив у інфекційне відділення Косівської ЦРЛ.

“Спершу його стан був стабільним, – розповіла Тетяна Левін. – У нашій лікарні хворому зробили комп’ютерну томографію, діагностували двосторонню пневмонію. Провели швидкий тест на COVID-19, який дає результат вже через 10 хвилин, але він не виявив вірусу. Того ж дня, 8 квітня, ми здійснили забір біологічного матеріалу на ПЛР-дослідження, який відправили в Івано-Франківський лабораторний центр. 14 квітня отримали позитивний результат. Це підтвердило наш діагноз”.

11 квітня, у суботу, стан пацієнта різко погіршився: температура підвищилася до 39 градусів, знизилася сатурація (насиченість крові киснем). Чоловікові було важко дихати, він вставав з ліжка, робив кілька кроків по палаті, хапав ротом повітря, мав задуху – таким відчутним було кисневе голодування.

У зв’язку з цим провели консиліум, на якому вирішили перевести хворого в реанімаційне відділення, оскільки в інфекційному немає можливості надавати кисневу терапію. Пацієнта під’єднали до щільної кисневої маски.

У реанімаційному відділі чоловік перебував з 11 до 21 квітня. Тетяна Ярославівна каже, що весь цей час місця собі не знаходила від хвилювання, провідувала хворого кожного дня, на Великдень і у вихідні. Аналізувала призначення чергового реаніматолога.

“Лікарі-реаніматологи, мабуть, уже не раді були моїй появі, але ми порозумілися, – сміється Тетяна Левін. – Я не їла, не спала, вперше в житті прийняла снодійні препарати. Дуже хвилювалася, щоб мого пацієнта не взяли на апарат ШВЛ, бо це дуже важкий шлях: і саме інтубування, і перебування на штучній вентиляції легень, і виведення з інтубування. Слава Богу, обійшлося без апарата ШВЛ. 10 днів хворий перебував на кисневій масці, отримував медикаментозне лікування від пневмонії. Держава виділила нам препарат «Плаквеніл». Наш пацієнт його отримував”, – докладно розповідає медик.

21 квітня пацієнт Тетяни Левін повернувся на лікування в інфекційне відділення. 28 квітня його виписали з лікарні.

Це найважчий, але не перший вилікуваний пацієнт із коронавірусом, каже лікарка. Також вона вже виписала додому жінку з Хімчина і подружжя з Косова.

“Зараз на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділі перебувають дев’ять пацієнтів, – повідомила Тетяна Левін. – Всі вони мають пневмонію, стабільні, перебувають у стані середньої важкості. Ми лікуємо тих, хто не потребує кисневої терапії. Якщо така необхідність виникає, наших пацієнтів переводять або у терапевтичне, або в реанімаційне відділення, або у відділення екстреної медичної допомоги – туди підведено кисень”.

Лікарка-інфекціоністка додала: бажає, щоби якнайменше земляків дізналися, що таке коронавірусна пневмонія, наскільки важко з цим вірусом боротися: і фізично, і психологічно; і пацієнтові, і лікареві.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: