fbpx

Мамопластика: тренди, види операцій та що важливо знати

Здоров'я 19:17, 29.08, 2022
НА ФОТО: Андрій Володимирович Петраш — пластичний хірург «Мед-Атлант»

Мамопластика залишається однією з топових операцій, адже часто дійсно сприяє задоволенню від вигляду свого тіла, позитивно впливає на психологічний комфорт жінки. Важливо відзначити, що мамопластика може бути реконструктивною, коли необхідність в ній є після видалення молочної залози. Залежно від бажаного результату є декілька видів пластики грудей, для кожного є чіткі покази.

Про все стосовно цього виду операцій пояснює пластичний хірург лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант» Андрій Володимирович Петраш.

Мамопластика: тренди, види операцій та що важливо знати 1
Андрій Володимирович Петраш — пластичний хірург «Мед-Атлант»

Тренди мамопластики

Останні роки є однозначний тренд на натуральність молочних залоз, тому жінки обирають імпланти каплевидної форми. При цьому є жінки, яким дійсно краще пасує кругла форма імплантів.

Види мамопластики

Найчастіше виконується аугментаційна мамопластика за допомогою імплантів, що дає можливість отримати прогнозований результат. Крім імплантації, можлива операція ліпофілінгу грудей, тобто за рахунок власних жирових тканин. Для ліпофілінгу є чіткі покази, і у разі, коли пластичний хірург рекомендує один з методів, то пояснює, в чому перевага кожного з них. Стабільно високий запит на підтяжку молочних залоз у поєднанні з імплантацією або ні.

Як з віком виглядають груди з імплантами?

Одне з хвилюючих питань — як буде потім? Звісно, з віком шкіра втрачає свою еластичність, відбуваються зміни у співвідношенні жирової та м’язової тканини, може змінитись загальна вага та пропорції тіла.

Основні фактори, які впливають на стан грудей:

 • вагітність;
 • грудне вигодовування;
 • значне коливання ваги;
 • гормональний дисбаланс.

У жінок, що мають грудні імпланти, відбувається опущення грудей на 10-15% від місця початкової установки. Але, на відміну від вікового провисання молочних залоз без імплантів, груди зберігають форму.

За бажанням потім можна здійснити реендопротезування, змінити  форму та розмір грудей.

Грудне вигодовування після мамопластики з імплантами

Одне з частих питань: чи можлива лактація після установки імплантів. Переважно так. Ризик втратити здатність грудного вигодовування при сучасних підходах дуже низький. Важливо врахувати, що вагітність необхідно планувати не раніше ніж через рік після проведення пластичної операції з корекції форми та розміру грудей.

Мамопластика: тренди, види операцій та що важливо знати 2
Андрій Володимирович Петраш — пластичний хірург «Мед-Атлант»

Як правильно обрати імпланти?

Питання вибору грудних імплантів вирішується під час консультації з пластичним хірургом. Лікар насамперед з’ясовує побажання жінки щодо розміру та форми грудей, які вона хотіла б мати після імплантації. Потім підбирає імпланти, виходячи із запиту пацієнтки, з урахуванням таких параметрів її тіла, як:

 • зріст;
 • вага;
 • кількість та стан тканин молочної залози;
 • форма та пропорції грудної клітки;
 • пропорції інших частин тіла відносно розміру майбутніх молочних залоз.

Саме лікар може спрогнозувати результат.

Ліпофілінг грудей — кому підійде?

Ліпофілінг грудей є альтернативою операції з імплантами. Це пластична операція для корекції форми та розміру молочних залоз, що досягається введенням власної жирової тканини. За допомогою ліпофілінгу можна збільшити груди на пів розміра-розмір. Дає чудовий результат для виправлення асиметрії, при незначному опущенні, при недостатній розвиненості молочних залоз і бажанні невеликої їх корекції.

Перевагами є використання власної жирової тканини. Важливо розуміти, що для кращого результату можливий повтор процедури. 

Однак ліпофілінг не вирішує питання значного провисання молочних залоз чи суттєвої зміни форми. І, на жаль, ця операція не підходить тендітним жінкам, у яких є нестача власної жирової тканини.

Підтяжка грудей

Ця операція є особливо актуальною для власниць молочних залоз великого розміру, особливо після грудного вигодовування дітей. Внаслідок гормональних змін, коливання ваги відбувається перерозтягнення шкіри та підтримуючих зв’язок, і у багатьох жінок форма грудей після припинення лактації не відновлюється.

Якщо є значні коливання ваги, то цей вид операцій необхідно планувати після стабілізації ваги. Інакше різкі схуднення чи набір ваги вплинуть негативно на форму молочних залоз.

Реконструктивна мамопластика

Реконструктивні операції з відновлення молочних залоз, завдяки розвитку медицини, здобувають все більшу популярність. Це нормальне бажання жінки повернути форми, що сприяє її більш комфортному життю. Операцію можна проводити після повного одужання від онкопатології. Часто поєднується з онкомамологічними операціями.

Також можливий варіант проведення онкопластичних операцій у «Мед-Атлант».

Існує декілька методів відновлення молочної залози. Один з них — поетапна реконструкція молочної залози за допомогою еспандера. Він являє собою силіконовий м’ячик, який заповнюється фізрозчином і застосовується для розтягнення тканин на місці видаленої молочної залози. Коли шкіра стає достатньо розтягнутою, робиться операція з протезування імплантом.

Завершальним етапом для повного досягнення кінцевого результату буде реконструкція соска та ареоли через 6 місяців та виконання татуажу для надання кольору, притаманному соску.

При реконструктивній мамопластиці кожен випадок потребує детального огляду жінки і обговорення з пластичним хірургом можливих варіантів.

Реабілітація після імплантації грудей

Мамопластика з імплантами відноситься до найбільш бажаних операцій, однак потребує реабілітації, де важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. В ранній післяопераційний період навіть не всі побутові справи жінка може виконувати повною мірою, тож варто обговорити це питання з рідними і розподілити обов’язки або продумати, яка можлива для вас допомога.

Є обмеження на водіння авто, адже при цьому задіюються грудні м’язи, а фізичних навантажень цих м’язів варто уникати до приживлення імплантів. З цієї ж причини в перший місяць-півтора необхідно носити спеціальний бандаж.

Операційні рубці повністю заживляються за 6-12 місяців, а форма молочних залоз набуває остаточного вигляду за 4-6 місяців. Результат збільшення молочних залоз має довготривалий ефект.

Реабілітація після ліпофілінгу

Відносно нескладна реабілітація після ліпофілінгу грудей, за тиждень-два можна повернутись до звичного ритму життя. Повністю результат від операції можна оцінити за 6 місяців — жирова тканина вже буде в тому об’ємі, який і залишиться.

Консультація пластичного хірурга корисна саме для комфортного індивідуального обговорення варіантів та прогнозів саме для себе. При бажанні виконати операцію з пластики грудей будемо раді допомогти.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

 • +38 (095) 00 38 452
 • +38 (095) 00 38 453
 • +38 (097) 41 13 133
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
 • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: