fbpx

Марцінків чекає роз'яснень уряду, як преміювати медиків у квітні

Здоров'я 16:04, 16.04, 2020

У березні всі працівники МКЛ №1 (вул. Матейка) та ЦМКЛ (вул. Мазепи) Івано-Франківська отримали надбавки у розмірі посадового окладу. Працівники інших закладів охорони здоров’я – у розмірі 0,5 окладу. У березні на доплати профінансовано 6,5 млн гривень. Окрім того, у квітні премії у розмірі 10 000 гривень отримають ті, хто безпосередньо працював з хворими на Covid-19, інформує пресслужба МВК.

“Списки персоналу подаватиме керівник закладу, опираючись на фактично відпрацьовані чергування”, – пояснила начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко.

Рішення про доплати медпрацівникам анонсував і уряд. Проте, за словами Марії Бойко, досі не надійшло ні копійки з держбюджету.

 “У березні така премія мала становити 300% від окладу. Щоправда, нарахувати ці надбавки МОЗ вирішило лише за офіційно підтвердженими ПЛР-результатами станом на 31 березня. До прикладу, на той час це були лише одиниці підтверджених діагнозів у міських закладах: по 3 чи 4 хворих”, – пояснила Бойко.

Що стосується квітня, то досі чіткої картини немає. Попередньо виплати фінансуватиме НСЗУ у розмірі вже 200% тим, хто безпосередньо лікує пацієнтів з підтвердженим коронавірусом.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що наразі місто чекає роз’яснень, яким чином відбуватимуться преміювання.

“Поки гучні гасла уряду і реальні дії трохи розходяться в реальності. І мова не лише про надбавки, але й про забезпечення необхідними матеріалами. Наразі доводиться вирішувати ситуацію коштом міста, залучати меценатів і тому подібне. Це не зовсім нормально в такий час. Україна насправді виявилася не готовою до пандемії – ні фінансово, ні устаткуванням, ні медикаментами, ні навіть чіткими кроками та послідовними діями”, – прокоментував Марцінків.

Нагадаємо, раніше Марцінків анонсував 100% надбавку до зарплати всім медикам Івано-Франківська.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: