fbpx

Медики обласної інфекційної лікарні вийшли на протест, бо не отримують обіцяних надбавок

Здоров'я 16:15, 03.03, 2021

Медики Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні сьогодні вийшли на пікет під стіни облдержадміністрації.

Люди протестують, бо не отримують обіцяної урядової надбавки. Кажуть, за лютий нарахували тільки 70% доплати до основної ставки. Хоча, нагадують, в уряді обіцяли 300% для тих, хто працює із ковідними хворими.

Медсестра Марія Процишин обурена: “З нами просто не рахуються. Ми вже писали звернення до обласної держадміністрації, зверталися і до уряду. За лютий ми отримали хто як: хто 70% надбавки, хто 60%. Щоби ми отримали всі обіцяні 300% – такого не було. Ще в червні-липні давали 150%, 250% – це вже якщо ми дуже сильно зверталися у вищі установи”.

Медики наголошують, що щоденно працюють у зоні ризику, хворіють і лікарі, і медсестри, і санітарки, інформує 402 Канал. Кількість пацієнтів зараз різко зросла – зросло навантаження на кожного працівника.

“Я одна медсестра на 17 хворих. І коло мене є тільки одна санітарка, – описує ситуацію медсестра Любов Лесюк. – Мій оклад 4379 грн”.

“Зараз дуже багато хворих, іноді виходить по 40 на двох, – підтримує медсестра Наталія Баран. – Хворі дуже важкі, на кисневій терапії. Ми вже не витримуємо, ми не коні. Чому в інших закладах нараховують 300% надбавки, а у нас ні?”

В. о. обов’язків гендиректора лікарні Микола Стовбан пояснив, що коштів, які надходять в Обласну інфекційну лікарню з НСЗУ, не вистачає, щоби виплатити зарплату в розмірі 300%.

“В березні, сподіваюся, що ситуація покращиться, – говорить Стовбан. – Ми мали розмову, з НСЗУ обіцяли, що будуть платити не по бригадах, а за кожного пацієнта. Оскільки у нас лікарня розрахована на 170 ліжок і вона переповнена, то НСЗУ мало би в квітні додати нам кошти, щоби ми заплатили людям за їхню роботу”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: