fbpx

Moderna проводить клінічні випробування мРНК-вакцини від ВІЛ

Здоров'я 11:51, 29.01, 2022

У дослідженні братимуть участь 56 ВІЛ-негативних добровольців.

Компанія Moderna оголосила про початок клінічних випробувань другої вакцини від ВІЛ на основі мРНК.

У дослідженнях братимуть участь 56 осіб, у яких оцінять як переносимість вакцини, так і імунну відповідь. Про це повідомляє Уніан з посиланням на видання N + 1.

Вчені відзначають, що вакцини від ВІЛ поки не дуже добре справляються зі своїм завданням: в доклінічних і клінічних випробуваннях експериментальні препарати зазнали невдачі. Найвищу ефективність – 30 відсотків – показала комбінація векторної вакцини з пептидною вакциною, клінічні випробування якої проходили в Таїланді.

У новому препараті Moderna мРНК кодує імуноген eOD-GT8 60mer, на який виробляються антитіла проти однієї їз ділянок білка Env ВІЛ. За допомогою цієї ділянки вірус зв’язується з глікопротеїном CD4 лімфоцитів. У компанії кажуть, що такі антитіла мають широкий спектр дії, тобто повинні працювати проти більшості штамів ВІЛ. Це може допомогти подолати проблему частих мутацій вірусу.

У дослідженні братимуть участь 56 здорових, ВІЛ-негативних добровольців, яким введуть вакцину, а потім протягом шести місяців спостерігатимуть за їхнім станом. Медики також оцінять імунну відповідь, яку викликає вакцина, щоб зрозуміти, як добре виробляються антитіла до ВІЛ. Дослідження планують завершити в травні 2023 року, але попередні результати можуть з’явитися раніше.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: