fbpx

МОЗ визначило 16 протипоказань щепитися від COVID – довідки почнуть видавати на початку листопада

Суспільство 19:54, 28.10, 2021

МОЗ затвердив перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19. Отже, українці за певних умов зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказана вакцинація.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Він зазначив, що у документі вказані типи протипоказань.

Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймаєт лікар з урахуванням переваг над ризиками.

Протипоказання також можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини, довідка не надається).

Наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою.

“Звертаю увагу: у кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар! Будь ласка, не намагайтесь самостійно вирішувати, чи є ваш діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації!” – звернувся до людей Радуцький.

Довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.

За оцінками МОЗ, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу має не більше ніж 1% населення.

Згідно з постановою уряду № 1236, з 8 листопада не будуть допущені до роботи держслужбовці та освітяни, які не зробили щеплення. Наявність офіційної довідки дозволить представникам цих категорій громадян продовжувати роботу.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія».

“На мою особисту думку, дуже важливо, щоб із самого початку був запроваджений жорсткий контроль за наданням довідок. Як лікарі, так і пацієнти повинні зрозуміти, що МОЗ обов’язково буде проводити перевірки та визначати обґрунтованість рішення про надання довідки”, – додав голова комітету ВРУ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: