fbpx

На Франківщині визначили 10 лікарень "першої хвилі" для хворих на COVID-19

Здоров'я 21:42, 29.03, 2020
НА ФОТО: Фото unsplash.com

Визначено перелік лікарень першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. На Франківщині перших пацієнтів з коронавірусом прийматимуть 7 лікарень.

Про це поінформувало МОЗ. Передбачено 240 медичних закладів на всій території України для госпіталізації для пацієнтів, стан яких погіршується. Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ.

Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Госпіталізовані з COVID-19 мають отримувати всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану, а ті пацієнти, які потрапили до лікарні через інші захворювання, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

На Франківщині визначили 10 лікарень, які прийматимуть перших пацієнтів із коронавірусною хворобою. На їхній базі будуть розгорнуті додаткові інфекційні відділи та ліжка. Ці медзаклади підлягають першочерговому забезпеченню обладнанням та засобами захисту.

У 10 лікарнях Прикарпаття вже є 276 місць ізоляції хворих. 481 інфекційних ліжок, загалом 2922 місць. На всіх – 65 апаратів ШВЛ.

Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня – має 170 місць, 4 ізольовані блоки, 6 апаратів ШВЛ.

Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр – 90 місць, 5 ШВЛ.

Рожнятівська ЦРЛ – має 20 інфекційних місць, може розгорнути ще 20, в закладі є 4 ШВЛ.

Городенківська ЦРЛ – 10 місць (плюс 80 місць), 6 ШВЛ.

Надвірнянська ЦРЛ – 30 (плюс 0), 3 ШВЛ.

Коломийська ЦРЛ – 120 (плюс 120), 14 ШВЛ.

Долинська багатопрофільна лікарня – 20 (плюс 10), 7 ШВЛ.

Косівська ЦРЛ – 20 (плюс 60), 9 ШВЛ.

Плюс дві лікарні міста Івано-Франківська.

В МОЗ наголосили, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується.

Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю.

При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – дзвонити до 103.

Визначені 240 спеціалізованих закладів – це лікарні першої хвилі. У випадку збільшення кількості інфікованих відповідно збільшуватиметься кількість лікарень. Список лікарень можна побачити на новому дешборді НСЗУ. Їх кількість і кількість місць оперативно уточнюватиметься за потреби і зміни епідситуації.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: