fbpx

На Прикарпатті майже 10 тисяч пацієнтів потребують паліативної допомоги

Здоров'я 16:01, 14.10, 2023

14 жовтня – Всесвітній день госпісної та паліативної допомоги. За оцінками ВООЗ, щороку у світі таких послуг потребують 40 мільйонів людей, але отримує їх лише кожен десятий. Серед дорослого населення найчастіше пацієнтами госпісів є хворі на онкологію (34%) й з серцево-судинними недугами (28,5%).

Як повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, на Прикарпатті 49 комунальних закладів охорони здоров’я уклали договори з Національною службою здоров’я України за паліативними пакетами.

34 заклади надають паліативну допомогу дорослим та дітям у стаціонарі; розгорнуто 374 ліжка. Торік цілодобову паліативну допомогу надали 2965 хворим, з яких більше як 600 людей – з числа ВПО.

38 закладів надають паліативну допомогу за пакетом «Мобільна паліативна допомога для дорослих та дітей». Там працюють мультидисциплінарні команди, створені колцентри, надається комплексна медична, психологічна, духовна, соціальна, правова допомога. У 2022 році нею скористалися 4753 важкохворих пацієнтів, з них – понад 800 ВПО та члени їхніх родин.

На сьогодні в області паліативну допомогу отримують майже 8 тис. пацієнтів. У той час потребують її понад 10 тисяч важкохворих людей.

З 2020-го на Прикарпатті у 5 разів збільшилась кількість медзакладів, де надають паліативну допомогу населенню, – з 9 до 49. Долучаються до цієї роботи й релігійні установи та благодійні організації, що дає змогу охопити паліативною допомогою більшу кількість людей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: