fbpx

На Прикарпатті смертність від раку щитоподібної залози – найвища в Україні

Здоров'я 16:21, 10.06, 2019

В Україні медики фіксують велику кількість летальних випадків від раку щитоподібної залози. На Івано-Франківщині цей показник – найвищий.

НА ФОТО: Обстеження групі ризику віком від 40 років слід проходити щорічно

З ініціативи Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА за участю заввідділенням пухлин голови і шиї КЗ “Прикарпатський клінічний онкологічний центр” Василя Бойка, професора кафедри хірургії післядипломної освіти та кафедри онкології ІФНМУ Василя Скрипка та лікаря-цитолога Прикарпатського клінічного онкологічного центру Оксани Загарук відбулася пресконференція за результатами місячника обстеження населення області на рак щитоподібної залози та меланому. 

“Нашим завданням було обстежити максимальну кількість пацієнтів. Загалом вдалося оглянули 756 осіб, виявили 12 випадків меланоми шкіри та 120 патологій щитоподібної залози. Деяких осіб скерували до нас на додаткове обстеження та лікування”, – розповів Василь Бойко.

Читайте також:

Василь Бойко повідомив, що в Україні велика кількість летальних випадків від раку щитоподібної залози. На Івано-Франківщині цей показник – найвищий.

На сьогодні онкологічні захворювання на другому місці за смертністю в Україні, на першому – серцево-судинні патології. 

Професор кафедри онкології та хірургії післядипломної освіти ІФНМУ Василь Скрипко зазначив, що в Івано-Франківській області найвищий рівень смертності від раку щитоподібної залози. Причиною є діагностика захворювання на пізній стадії.

“200 мільйонів людей у світі хворіють вузлами щитоподібної залози. Але тільки 5% – онкологічні випадки. Доброякісний вузол щитоподібної залози не може трансформуватися в онкологічне захворювання, рак є з самого початку. Найшвидша діагностика дозволяє курувати перебіг хвороби. Ми хочемо донести і роз’яснити людям про важливість обстежень. Тоді є всі шанси, що вони житимуть щасливо”, – зазначає професор.

Оксана Загарук каже, що обстеження дозволяють виявити кілька десятків патологій щитоподібної залози.

“На сьогоднішній день відсоток діагностики новоутворень щитоподібної залози становить 90-95%. Зараз ми маємо можливість виставити 44 діагнози лише при патології щитоподібної залози”, – розповіла Оксана Загарук.

Лікарі кажуть, що в групі ризику щодо онкології – люди після 40 років. Також важливу роль відіграє генетична схильність, яку на жаль, не так легко виявити.

Потрібно один раз в рік проходи обстеження у лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням, наголосили онкологи.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: