fbpx

На з'їзді у Вашингтоні команда хірургів, яка оперувала у Франківську, розповіла про війну

Здоров'я 16:15, 26.10, 2022
НА ФОТО: Іванка Небор - третя ліворуч

У Вашингтоні відбувся щорічний найбільший з’їзд американських реконструктивних і лицевих пластичних хірургів США – the 13th International Symposium of Facial Plastic Surgery. На ньому про свій досвід роботи з пораненими українцями у Франківську на базі обласної лікарні розповіли американські лікарі. Це була перша місія пластичних хірургів в Україні.

“Вчора у Вашингтоні дізнавалися про війну в Україні та важкі травми українських воїнів з перших уст від українських та американських хірургів, які оперували на базі нашого закладу”, – поділилися новиною медики Івано-Франківської ОКЛ.

Як відбувався виступ, розповіла Іванка Небор, американка українського походження, учасниця команди пластичних хірургів зі США у Франківську.

“На цьому з’їді наша команда доповідала результати першої місії пластичних хірургів в Україні – Face to Face, September 2022 – American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) Razom for Ukraine INgenius. В залі був аншлаг. Люди підходили і підходили, стояли в дверях, бо не було стільців, щоб сісти. Наш виступ тривав майже годину. На ньому кожен з нашої команди мав слово і розповідав про різні логістичні моменти, а також про деякі операції”, – описує медик.

На з'їзді у Вашингтоні команда хірургів, яка оперувала у Франківську, розповіла про війну 1
Фото операцій місії, ОКЛ

Зі своєї сторони, як українка, додала Іванка Небор, вона наголосила на важливості допомоги зараз, а також навчанні українських лікарів. Потрібні всі можливі варіанти навчань – від онлайн-лекцій до допомоги в стажуваннях.

“Ми дякували за прекрасну надроботу наших українських партнерів з Івано-Франківська та Української асоціації ендоскопічної хірургії”, – додала лікарка.

Такі виступи дуже важливі, адже американцям важливо чути саме від американців їхні враження і їхню мотивацію. Завдяки таким виступам вдається залучити ще більше спеціалістів, які готові приїжджати допомагати українцям. Залучатися фінансовою допомогою, а також підтримкою американських компаній, які готові донатити свою продукцію. Без цього ніяк, наголосила Іванка Небор.

“Безмежно щаслива, що є такі американці, які настільки активно хочуть нам допомагати. Пишаюся цією командою і дякую кожному – Drs Manoj Abraham, Scott Tatum, John Frodel, Greg Mashkevich, Anthony Brissett. Разом до перемоги!” – зазначила вона.

Команда лікарів-волонтерів місії Face to Face провела у Франківську понад 30 складних операцій військовим і цивільним, які були поранені в результаті бойових дій із рф.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: