На базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні фахівці відділення неврології з Центром розсіяного склерозу організували навчальний семінар для 120 неврологів з районних лікувальних закладів.
Організаторка конференції, завідувачка відділення неврології обласної клінічної лікарні, експертка з неврології Департаменту охорони здоров’я ОДА Анна Сорохман розповіла про особливості надання допомоги прикарпатцям та переселенцям в умовах війни. За її словами, з допомогою державних програм вдається забезпечувати безкоштовним лікуванням більшість пацієнтів.
«Маємо вибір і можемо підібрати лікування, яке пацієнтові підійде якнайкраще, тож запрошуємо направляти до нас в ОКЛ усіх, хто потребує спеціалізованої допомоги», – зазначила Сорохман.
З лекціями виступили як лікарі-практики, так і науковці, серед яких професорка Вікторія Гриб, психіатр Ігор Тодорів, інші. Як досягнути пацієнтові свободи від епілептичних нападів, розповів присутнім лікар з Ужгорода Тарас Студеняк.
«Шукати й знаходити дозування, яке буде оптимальним для пацієнта, – це важливо і можливо, – зазначив Тарас Студеняк. – Зрештою, задача клініциста – поставити правильний діагноз та визначити ефективне дозування і препарат. Варто пам’ятати, що на Василя, Миколу чи Марту однаковий препарат може діти по-різному…».
Про тонку межу між неврологією та психіатрією говорив київський психіатр Анатолій Рощин. Лікар аналізував портрет хворого й акцентував на врахуванні протитривожних, снодійних та інших ефектах під час підбору препаратів.
Особливу зацікавленість присутніх викликала лекція психіатра Ігоря Тодоріва, який говорив про посттравматичний стресовий розлад – захворювання, з яким доведеться зустрітися фахівцям на різних рівнях, адже в країні війна…
«Якщо пацієнт плаче, дайте йому на це дозвіл, не спиняйте його і не заспокоюйте. Він має відреагувати і виплеснути те, що його бентежить. Це також процес лікування і шлях до одужання», – акцентував Тодорів.
Також психіатр говорив про ознаки ПТСР, провину у смерті, яка переслідує тих, хто вижив під час надзвичайної ситуації, чому потерпілому не слід дозволяти «грати» роль жертви, як допомогти вийти зі стану апатії тощо.
Про особливості диференційної діагностики, лікування епілепсії у дітей та дорослих говорила невролог обласної лікарні Наталія Ткачук. Лікар розповіла також про особливості лікування епілепсії у вагітних, що більшість таких вагітностей проходить без ускладнень…
«Треба створювати реєстр пацієнтів з різними неврологічними захворюваннями, адже так зможемо ефективніше допомогти всім, хто потребує», – звернулася до присутніх невролог Галина Чмир.
Досвідчена невролог зазначила, що впродовж багатьох років неврологія на Прикарпатті вважалася однією з найкращих в Україні, й побажала своїм колегам не втратити цю першість.