fbpx

У конкурсі на посаду гендиректора Обласної дитячої клінічної лікарні переміг Тарас Мельник

Здоров'я 14:57, 04.02, 2020

В Івано-Франківську відбувся конкурс на посаду генерального директора Обласної дитячої клінічної лікарні.

У складі конкурсної комісії – депутат обласної ради Манолій Піцуряк, представниця департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Пасічник, керівники медичних установ і представники медичних громадських організацій. Спостерігали за проведенням конкурсу журналісти й активісти громадських організацій.

На конкурс подали документи 7 кандидатів на посаду, після перевірки до участі допустили п’ятьох: Ларису Підвербецьку, Тараса Мельника, Ярослава Криштафовича, Ярослава Дмитренка і Олега Курташа. Кожен мав 15 хвилин на презентацію своєї програми і 5 хвилин, щоб відповісти на запитання комісії.

Представляючи свій перспективний план розвитку закладу, головний спеціаліст з педіатрії департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Підвербецька акцентувала на роботі з кадрами, особливо середнім медперсоналом, фінансовому заохоченні, проблемі вакантних ліжко-місць, закупівлі нового обладнання, розвитку імунізації тощо. Звернула увагу і на необхідність прозорої комунікації з громадськістю та залучення додаткових джерел фінансування.

Заступник головлікаря ОДКЛ з хірургічної роботи Тарас Мельник працює в лікарні з 1990 року. Він прихильник повної контрактної системи з медичними і немедичними працівниками. Підкреслював, що лікарня – це передовсім саме лікарня, а не підприємство. Наголошував на необхідності постійного навчання персоналу, покращенні умов праці, новому обладнанні та впровадженні електронного документообігу. Мельник запевнив, що готовий піти на непопулярні кроки й оптимізувати ліжковий фонд і персонал: має відповідні плани по кожному відділенню. Пообіцяв створити виїзну педіатричну бригаду, навіть якщо кошти на неї доведеться “збирати по церквах”.

Заввіділенням ОДКЛ, лікар-невролог Ярослав Криштафович звернув увагу на зростання витрат на зарплату, утримання закладу і харчування, необхідність оптимізації ліжкового фонду. Обіцяв всерйоз зайнятися комп’ютеризацією ОДКЛ і впровадженням електронних карток. Цікавою ідеєю є створення грантового бекофісу, який би системно працював над залученням додаткових коштів.

Головне в плані Криштафовича – збереження і розвиток кадрів медзакладу: без кадрів неможливий високий рівень послуг.

Ігор Дмитренко пропонував переглянути структуру закладу, перепрофілювати окремі відділення, створити спеціалізовані центри. Також провести аудит видатків лікарні. Основою розвитку лікарні вважає приватно-державне партнерство.

Олег Курташ акцентував на розвитку якості послуг, фінансовій ефективності і етичності у ставленні до пацієнтів. Критичною проблемою вважає низьку мотивацію персоналу через мізерні зарплати. Тому обіцяє працювати над збільшенням доходів у різні способи – від платних послуг до залучення дотацій від міжнародних донорських організацій та лобіювання бюджетних призначень спільно з прикарпатськими нардепами.

Найвищу кількість балів – 21,1 – від конкурсної комісії набрав Тарас Мельник. Комісія рекомендуватиме Івано-Франківській обласній раді призначити його генеральним директором ОДКЛ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: